Jihomoravané se mezi futsalovou špičku vrátili po roční odmlce, 2. Futsal ligu skupiny Východ však zvládli bez problémů a mohou se tak opět těšit na souboje s nejlepšími tuzemskými mužstvy. Dle vlastních slov jdou do sezony s pokorou, ale s jednoznačným cílem se v soutěži zachránit.

Los 1. Futsal ligy byl k Žabinským Vlkům nanejvýš lichotivý, když jim k premiéře v nejvyšší české soutěži zřejmě nemohl přinést lepšího soupeře než patnáctinásobného mistra Česká republiky a jednu z nejlepších tuzemským futsalových družin - FK Chrudim.

Pojďme ale k samotnému vícemistrovi loňské sezony. Ten zažil poměrně turbulentní léto a dalo by se tak říct, že vstupuje do nové éry. Po sedmi letech skončil u kormidla lodivod Felipe Conde, kterého nahradil jeho krajan Alecio. Ten však vůbec neměl jednoduchou práci a především čas na poznání svých hráčů. Tým totiž přebral až tři týdny před startem soutěže. Navíc v kádru skončilo z nejrůznějších příčin hned devět futsalistů. Jmenovitě brankáři Dudu a Javorski, dále Brazilci Torres, Capinha, Pett, Valadares, Slovák Doša, Srb Radovanovič a Martin Šejvl. 

Kádr byl naopak doplněn o dva Brazilce, útočníka Anrého a gólmana Jacksona, kterému bude krýt záda Michal Špánik. Do pole pak přišla kvalita v podání velezkušeného Radima Záruby. 

V kádru naopak zůstali čtyři reprezentanti České republiky – Pavel a David Drozdovi, Slováček a Koudelka, zkušení Brazilci Max s Evertonem, další matador Mareš, k tomu Balog a Kubát a příležitost jistě dostanou i David Formáček, Štěpán Krotil a Adrian Tomáš Tomek. Takže tým by opět měl mít svoji kvalitu, o čemž ostatně přesvědčil minulý týden na turnaji v lotyšské Rize, kde odehrál tři důstojná střetnutí prakticky bez společných tréninků.

Nový ročník startuje pro chrudimské futsalisty již zítra v 19:30, kdy odehrají zápas proti Žabinským Vlkům Brno.