Barcelona, Lisabon, Chrudim. Výčet pořadatelských měst, mezi které se dostala i Chrudim, je skvostný. V termínu od 14. do 17. listopadu bude Zimní stadion v Chrudimi hostit šest zápasů čtyř kvalitních evropských mužstev. Ředitelem celého turnaje je chrudimský Tomáš Hamsa.

Po dvou letech se do Chrudimi vrátí pořadatelství Ligy mistrů, nyní navíc v elitní fázi. Bylo pro vás udělení pořadatelství překvapením?

Určitě to pro mě a kolegy z managementu bylo velkým překvapením. Po pravdě jsme s tím příliš nepočítali, když jsme do žádosti uvedli jako halu zimní stadion v Chrudimi. Máme velkou radost, že se budeme moci představit doma před našimi fanoušky. Na druhou stranu je to velký závazek uspořádat takovou akci na odpovídající úrovni dle stanovených požadavků. Pilně pracujeme na celé organizaci a ještě hodně práce nás čeká.

Co podle vás rozhodlo ve prospěch Chrudimi? Přece jen být ve společnosti s dalšími pořadateli Barcelonou či Lisabonem je skvělý počin..

Naposledy jsme elitní fázi Ligy mistrů organizovali v roce 2014 v Pardubicích, jsou to již 4 roky, takže možná právě proto.

Změnily se oproti předchozím turnajům podmínky, které je nutné splnit?

Došlo pouze k drobným změnám. Očekávám, že zúročíme naše zkušenosti s organizací z předchozích turnajů a tuto významnou akci organizačně zvládneme.

Co všechno je povinností ředitele podobné akce?

Postavit okolo sebe tým lidí a společně pracovat tak, aby vše fungovalo dle reglementu před a hlavně v průběhu celé akce. Komunikovat se zástupci UEFA a zúčastněnými týmy před jejich příjezdem do České republiky a také po celou dobu jejich pobytu zde na našem území.

Na co se tedy fanoušci mohou těšit?

Na šest skvělých futsalových utkání. Liga mistrů je nejlepší soutěž, kterou mohou fanoušci futsalu z České republiky vidět, a proto Vás fanoušky, prosím, přijďte se v hojném počtu na chrudimský zimní stadion na všechna utkání podívat.

Jak vidíte šance chrudimského týmu na postup do závěrečného Final Four?

Myslím si, že tým máme dobře složený. Přeji si, aby nám vydrželo zdraví u všech hráčů. Věřím našemu trenérovi, že dokáže kluky dobře fyzicky i takticky připravit. Každé utkání chceme vyhrát. Čekají nás tři velmi těžká utkání a já věřím, že do posledního hracího dne půjdeme s tím, že všechno budeme mít ve svých rukou a ve státní svátek budeme hrát o postup do Final four.

Petr Dejnožka