Za reprezentační výběr U21 nastoupili Dominik Zdržálek a brankář Adam Ordelt, v mladší kategorii potom chrudimští Marek Lukas, Lukáš Mach, Roman Děděček a Jan Fenz. Mužstvo do devatenácti let sice ve Vsetíně příliš velký úspěch neuhrálo, zato „jednadvacítka" získala parádní druhé místo.

Zhodnocení turnaje a krátký rozhovor pro klubový web poskytla dvojice chrudimských reprezentantů – JAN FENZ a ROMAN DĚDEČEK.

Oba juniorské týmy mají za sebou Generali Cup ve Vsetíně. Devatenáctka se do boje o čelní příčky nedostala, jak celý turnaj hodnotíte?

Jan Fenz: Podle mého jsme se do bojů o přední příčky nedostali hlavně kvůli značně zkaženému prvnímu zápasu, kdy jsme nehráli ani zdaleka naplno. Jinak turnaj bych zhodnotil pozitivně, určitě dobrá zkušenost.

Roman Dědeček: Celý turnaj hodnotím velice pozitivně, jak dvacetjednička, tak my. Výsledkově se nám to tolik nepovedlo, jak jsme čekali, ale jak pro nás, tak pro tým beru vše jen pozitivně.

Co říkáte na své vlastní výkony na vsetínském turnaji?

Jan Fenz: Já osobně si myslím že jsem podával dobré výkony, potvrdil mi to i trenér. Všechny zápasy jsem se snažil maximálně odmakat, což s přibývající únavou nebylo vůbec lehké.

Roman Dědeček: Tak zrovna můj výkon si myslím, že byl dobrý, ale i přesto tomu vždy něco chybělo. Pro mě samotného se první den moc nepovedl, ale neděle byla už vydařený den.

Když porovnáte kvalitu a úroveň reprezentačních akcí s tou v juniorské lize ve futsale, je znát velký rozdíl?

Jan Fenz: Jistě, že je mezi tím velký rozdíl. Všichni chtěli dokázat, že tam patří, a tak bylo vidět obrovské úsilí. Co se týče kvality, myslím si, že U19 byla s juniorskou ligou srovnatelná, ale U21 již byla kvalitativně na vyšší úrovni.

Roman Dědeček: Tak juniorská liga sama o sobě je velmi těžká, ale reprezentace je ještě o jeden či dva stupně výše. Jak v rychlosti hry, tak v agresivitě. Rozdíl je to určitě veliký.

V reprezentačních týmech jsme mohli vidět řadu hráčů chrudimského Era-Packu, kteří dále hrají fotbal za Hradec Králové. V čem vidíte chrudimsko-hradecké reprezentační dominance?

Jan Fenz: Asi tři jsme v Hradci začínali hrát futsal a postupně se k nám přidávali další hráči. Myslím, že jsme z určité kvality ve fotbale těžili i na palubovce.

Roman Dědeček: Ano, je to tak. V týmu U21 jsou čtyři kluci z týmu Hradce a v U19 je se mnou ještě jeden. Myslím, že jsme tam i díky výsledkům v juniorské lize, ale i proto že si na hřišti moc dobře rozumíme. Myslím si, že takhle všichni pomůžeme českému futsalu a snad získáme i nějaké další tituly.

Na závěr se trochu představte fanouškům Chrudimi. Kdy jste začali hrát futsal, v jakém fotbalovém týmu vás můžeme vídat a jaký dosavadní největší sportovní úspěch jste zaznamenali?
Jan Fenz: Jmenuji se Jan Fenz, je mi 20 let. Fotbal hraji od 4 let, futsal jsem začal hrát před třemi lety. Současně hraji za juniorku FC Hradec Králové. Největší úspěch ve fotbale byla výhra Ceské ligy U17, ve futsale výhra juniorské ligy U19 a nominace do reprezentace U19.

Roman Dědeček: Tak zdravím naše fanoušky a děkuji vám všem za úžasnou podporu. Jen tak dál, jste úžasní a my vám děkujeme. Já jsem futsal začal hrát před 3-4 lety a už od začátku v Era-Packu. Jinak fotbal hraji už od mala v Hradci Králové, zrovna teď v Juniorské lize a za své největší úspěchy považuji titul mistra České republiky ve futsale a reprezentace ve fotbale a ve futsale.

Co vás čeká v následujících dnech? Futsalová sezóna už je definitivně u konce?
Jan Fenz: Nyní je potřeba zapracovat ve fotbale a od nové futsalové sezóny bych se rád objevil v nějakém ligovém týmu.

Roman Dědeček: V následujících dnech mě čeká už jen fotbal, protože tohle byl tuto sezónu poslední reprezentační sraz a Juniorská liga už také skončila. Teď už jen čekat a trénovat na další sezónu. (pd, red)