Do sbírky futsalového klubu ERA-PACK Chrudim přibyl v červnu letošního roku dvanáctý titul. Po jeho zisku však práce neskončila. Vedení se ihned začalo připravovat na následující sezónu a nyní, chvíli před startem letní přípravy, zveřejnilo první změny v chrudimském týmu. V současné době je jasné, že v nové sezóně v dresu Chrudimi neuvidíme Michala Kovácse a pětici Brazilců – Rodriga, Dentinha, Marcinha, Sidneiho a brankáře Tona.

REPREZENTANT KOVÁCS OKUSÍ BENAGO, RODRIGO ZAMÍŘIL DO LITOMĚŘIC

Odchody Michala Kovácse a Rodriga Taverny z Chrudimi byly již dlouho veřejným tajemstvím, o kterém informovaly na svých webových stránkách konkurenční týmy.
Právě člen reprezentačního týmu Tomáše Neumanna na vlastní žádost opouští po roce mistrovskou loď. V následujícím ročníku budeme Michala Kovácse pečlivě sledovat v dresu Benaga Zruč nad Sázavou, se kterým by se znovu pokusil o svržení tradičního českého mistra z Chrudimi.

Situace u Rodriga byla velmi rozdílná. Po dvou mistrovských titulech v dresu Chrudimi a zejména narození syna Nikolase se defenzivní hráč rozhodl pro změnu. Od nové sezóny bude hájit barvy nováčka Gardenline Litoměřice, jeho hlavním úkolem bude zajistit litoměřickému týmu prvoligovou příslušnost i pro následující ročník. Právě v dresu Gardenline si Rodrigo na konci července odbyl vítěznou premiéru v přípravném zápase proti Mladé Boleslavi.

PO JEDNÉ SEZÓNĚ V CHRUDIMI KONČÍ MARCINHO SE SIDNEIM

V sezóně 2014/2015 bojovali ve finále proti chrudimskému týmu Marcinho a Sidnei na straně teplické Balticflory. V ročníku následujícím již v dresu Chrudimi oslavili vítězství v Poháru FAČR a zejména svůj premiérový titul v CHANCE Futsal lize. V následujícím ročníku ho na východě Čech rozhodně nezopakují, chrudimské vedení kontrakty neprodloužilo. „S Marcinhem jsme nepočítali již po skončené sezóně. Nedostal tolik příležitostí a možná i proto nás nepřesvědčil," vyjádřil se na konto Marcinha František Tichý.

„U Sidneiho byla situace jiná. Je to výborný hráč, což ukázal zejména v závěru sezóny. Zájem o něj z naší strany byl, ale bohužel po finanční stránce není jeho pokračování možné," dodal nejvyšší muž chrudimského futsalu.

Pro úplnost dodáme statistické informace: Marcinho za Chrudim stihl v základní části dvě trefy a čtyři asistence, ve vyřazovacích bojích následně přidal gól jediný. Sidnei končí působení v ERA-PACKu dohromady s 21 brankami na účtě a s vizitkou pátého nejproduktivnějšího hráče vyřazovacích bojů.

PO TŘECH SEZÓNÁCH ODCHÁZÍ BRANKÁŘ TON

Značné změny v sestavě chrudimského ERA-PACKu se dotknou i brankářského postu. Po třech úspěšných sezónách se již mezi tyčemi neobjeví brankář Ton, který doplatil na příchod brazilského trenéra Felipe Condeho, jenž ho do svých předsezónních plánů nezahrnul. I přesto se brazilský brankář s italským pasem nemusí za výkony předvedené v Chrudimi vůbec stydět, na jedenáctém titulu měl ve finále proti Teplicím lví podíl, když svými zákroky držel na uzdě hvězdy teplické Balticflory.

O odchodu brazilského snipera Dentinha jsme vás již informovali v pondělním vydání. (vkn, dej)