Proti Nejzbachu se však úvodní výhra nerodila vůbec lehce, soupeř rozhodně nepůsobil odevzdaným dojmem. Era-Pack nakonec potvrdil svoje kvality a ve východočeském derby zvítězil poměrem 3:1.

Představa jednoduchého utkání na malém hřišti ve Vysokém Mýtě se krátce po zápase rozplynula, Nejzbach nastoupil do zápasu hodně odhodlaně a v prvních minutách byl střelecky aktivnější. Brankář Jakub Žďánský však první inkasovanou branku v sezóně nedopustil a s radostí přihlížel, jak v osmé minutě našel Max přesnou přihrávkou Radima Zárubu, který trefil více než přesně. Z těsného vedení se Chrudim ale neradovala dlouho. K míči se u postranní čáry dostal domácí Novák, který takřka z kroku umístil přesnou ránu přímo pod břevno chrudimské klece. Brankář Žďánský neměl šanci zasáhnout.

Po vyrovnávací brance se začala převaha chrudimského týmu navyšovat, soupeř ale dobrým bráněním a možností vydávat se na protiútoky stále hrozil. Důležitá gól přišel krátce před odchodem do kabin, na začátku akce byl znovu Brazilec Max, jenž přesnou přihrávkou našel Zárubu, který prudkým zakončením propálil reprezentačního brankáře Libora Gerčáka. Po příchodu z kabin se Chrudimští stále snažili bušit do dobře fungující obrany Vysokého Mýta.

Třetí branka přišla ve čtvrté minutě druhého poločasu ze standardní situace. Max z dobře rozehraného autu našel před prázdnou brankou nehlídaného kapitána Lukáše Rešetára, který se mýlit nedokázal!

Vedení 3:1 již Chrudim bez sebemenších potíží uhájila do závěrečné sirény, na hřišti se v poli protočilo deset futsalistů, včetně bratří Drozdů či Brazilce Ricardinha.

Výhra znamená první tři body do tabulky nového ročníku Chance Futsal ligy.

Nejzbach Vysoké Mýto – Era-Pack Chrudim 1:3 (1:2).

Branky: 11. Novák – 8. Záruba, 20. Záruba, 24. Rešetár.

V. Mýto: Gerčák – Jeníček, Vágner, Vodrážka, Doležal, Novák, Pirkl, Sklenář, Šabata, Merkl, Kubát.

Chrudim: Ždánský – M. Mareš, Koudelka, Rešetár, Záruba, P. Drozd, Lukas, R. Mareš, Felipe, Max, Slováček, D. Drozd, Ricardinho.

Roman Páral, trenér V. Mýta: „Na to, jakou jsme měli přípravu a tým jsme dávali do kupy na poslední chvíli, tak si myslím, že výsledek je slušný. Mrzí mě, že jsme Era-Packu nabídli dva góly sami. V zápase jsme si vytvořili dostatečné množství šancí, abychom ho udělali ještě dramatičtějším."

Felipe Conde, trenér Chrudimi: „Dokázali jsme se přizpůsobit malému hřišti, kde není jednoduché hrát. Vytvořili jsme si množství šancí, ale nezvládli jsme je proměnit. Pro mě je však důležité, že jsme si je zvládli připravit. Musím pochválit hru do obrany. Vzhledem k faktu, že se jednalo o první utkání, mohu být s výkonem a výsledkem spokojen