Futsalisté mistrovského Era-Packu Chrudim se poprvé zúčastnili mezinárodního turnaje GreenBall Cup, kde v silné konkurenci převážně ruských a ukrajinských týmů obsadili 5. místo.

„Sehráli jsme na tomto turnaji čtyři těžká utkání během čtyř dnů a výsledky nebyly rozhodně špatné. Po úvodní porážce s obhájcem prvenství ruskou Tjumení 1:3 jsme remizovali s ukrajinským Lvovem 3:3 a ruskou Mitiščí 2:2, když jsme o výhry nad těmito soupeři přišli při jejich power play. Tím jsme se dostali do souboje o celkové 5. místo, v němž jsme zdolali ukrajinský Uragan Ivano-Frankovsk 5:4,“ shrnul trenér mistrovského týmu Ota Stejskal a připomněl: „Bývaly doby, kdy si z nás ruské či ukrajinské týmy dělaly pomalu legraci, ale to teď už nehrozí.“

Chrudimští vystřídali v Kladně prakticky celý kádr včetně několika nových tváří. „Svým přístupem mě mile překvapily obě potenciální posily, reprezentant Tomáš Sluka z Jistebníku a Radovan Kroulík z Vysokého Mýta. Byl bych rád, kdyby se jejich případný příchod podařilo dojednat co nejdříve, abychom mohli zkoušet konkrétní složení jednotlivých čtyřek a řešení různých herních situací pro blížící se zápasy UEFA Futsal Cupu, které nás čekají v Chrudimi již ve dnech 8. až 11. září. Dobrý dojem jsem měl i ze hry našich mladíků Slováčka a Koudelky,“ hodnotil Stejskal.

Tento týden měli futsalisté Era-Packu sehrát dva přípravné zápasy. Slovenská Dubnica však středeční utkání odřekla, a tak vedení klubu narychlo dojednává přátelský duel s ruským Norilskem, který se zúčastnil kladenského turnaje a v Česku ještě zůstává na soustředění. Ve čtvrtek sehrají svěřenci trenéra Stejskala přípravu s druholigovým Třincem (20).