Zahájení olympiády na zimním stadionu sklidilo velký ohlas, protože olympijský oheň měla tu čest zapálit Kateřina Neumanová a přítomno bylo mnoho dalších významných českých sportovců-olympioniků, kteří se ujali rolí vlajkonošů jednotlivých krajů. Pro účastníky byla přítomnost úspěšných českých sportovců velkou motivací nejen pro letošní dětskou olympiádu.

Za Pardubický kraj mohla reprezentovat TJ Sokol Chrudim 14–ti letá sportovní gymnastka Jana Novotná, která svými výkony splňuje těžkou obtížnost závodu dle Mezinárodních pravidel FIG. Soutěž byla vypsána pro pětičlenná krajská družstva, takže spolu s ní závodila 4 děvčata z Loko Pardubice (zleva na snímku Novotná, Frýdová, Hrabánková, Květonová, Horáková, trenérky Hovorková, Kupková). Děvčata společně vybojovala 6.místo v soutěži krajů a tím přinesla jeden olympijský bod pro celkové hodnocení Pardubického kraje. V jednotlivkyních se nejlépe umístila V. Frýdová na 13. místě, T. Horáková byla 18. a naše Jana Novotná přispěla do družstva svými body za 26. místo z celkových 65 závodnic z celé republiky.

Olympiáda byla v sobotu zakončena obdobně jako světová, zhasnutím ohně a sundáním vlajky. Děti s jejich trenéry se pak mohly rozjet do všech koutů republiky se spoustou zážitků a nových cílů.