Do kategorie starších žákyň B bylo pozváno 48 nejlepších z celé republiky ve věku 9-12 let Ty musely postoupit z krajských přeborů. Naše dvě nejlepší žákyně, 12letá Sára Kulhavá a 11letá Karolína Horníková, se MČR podruhé zúčastnily jako jednotlivkyně. Obě obdržely nejvyšší známku za výborný přeskok. Na bradlech měla Karolína obtížnější sestavu a získala o jednu desetinku bodu navíc.

Na ošidné kladině zacvičily své obtížné prvky, jako jsou vznos, přemet vzad, váha vzporem a dálkový skok s výměnou nohou bez zakolísání, a obě dostaly stejnou nejvyšší známku Později se ukázalo se, že to bylo velice důležité pro celkový výsledek. Krásnou sestavu na prostných na hudbu zacvičila Sára Kulhavá a dostala zaslouženě opět nejvyšší známku ze všech.

Karolína Horníková zařadila novou akrobatickou řadu se saltem s obratem, a rozhodčím se také velmi líbila. Při pohledu na výsledkovou tabuli všichni zástupci Chrudimi nevěřícně koukali. Na prvním místě se objevila Sára Kulhavá a jen o půl bodu na druhé přičce byla Karolína Horníková.

„Všem nám vyhrkly slzy štěstí, protože takový dvojitý úspěch nikdo nečekal. Dlouho jsme tomu nechtěly uvěřit, takový úspěch náš oddíl ještě neměl. Pro mně, jako trenérku a rozhodčí, to bylo úžasné a radostné překvapení, protože titul mistryně republiky z Mistrovství České republiky jednotlivkyň naposledy získala naše Veronika Bočková v roce 1993. Takže je to pro mně a oddíl velká sláva po 24 letech," neskrývá své nadšení za TJ Sokol Chrudim trenérka Simona Linková.

Do kategorie juniorek B se probojovala za Chrudim 15letá Zuzana Malinská, která získala v roce 2013 také republikovou bronzovou medaili. Zuzana zacvičila skvěle bez zakolísání všechny svoje obtížné sestavy po vzoru svých mladší kolegyň. Povedl se jí skok s dvojným obratem na přeskoku a letový prvek na bradlech, a v těžké konkurenci vybojovala osmé místo z 36 závodnic. V kategorii žen měla za oddíl Chrudimi závodit i Kateřina Doležalová, ale těsně před závodem onemocněla.

Tímto vrcholným závodem chrudimské sportovní gymnastky završily abnormálně úspěšnou závodní sezonu, která je historickým úspěchem. „Zisk titulu mistrně republiky Sáry Kulhavé je úžasný výsledek a k tomu stříbrná medaile Karolíny Horníkové je pro nás výjimečná událost. Za snahu a píli v trénincích všem mým svěřenkyním velmi děkuji a přeji jim krásné odpočinkové prázdniny" doplňuje Simona Linková mimořádný úspěch chrudimských gymnastek