Starší žákyně ve věku 10–12 let zahajovaly závod ráno. Talentovaná jedenáctiletá Sára Kulhavá zacvičila svoje obtížné sestavy výborně, hlavně na prostných excelovala a získala nejvyšší známku. Výborně si počínala taktéž na kladině a přeskoku, kde skočila nejtěžší skok.

„Při vyhlašování výsledků jsme byly napjaté, jestli nám vyjde obhajoba loňského vítězství, ale bohužel jen o pouhou desetinu bodu skončila Sára na druhém místě za gymnastkou z Domažlic, taková je gymnastika," komentovala trenérka Simona Linková. Třetí byla závodnice z Kladna a překvapení bylo 4. místo dalších Chrudimačky – desetileté Karolíny Horníkové, která zařadila do sestavy na prostných poprvé dvousaltovou řadu. „Všichni jsme měli obrovskou radost a Sáře patří gratulace za stříbro," dodala Linková.

Tento první podzimní závod se chrudimským gymnastkám velmi vydařil a my jim přejeme, aby se jich štěstí drželo i v dalších soutěžích a na Mistrovství ČOS v Praze 13. 11. 2016.