Druhého ročníku Grand Prix časopisu Svět kulturistiky, konaného v rámci sportovního veletrhu Fitness Expo 2010 v Praze, se účastnil i profesionální hasič z chrudimské stanice Milan Hodek.

Milan Hodek startoval v kategorii do 40 let, kde obsadil 5. místo. V této kategorii startovalo devět soutěžících. Na soutěž se Milan připravoval intenzivně téměř tři měsíce. Jeho tvrdý trénink, při němž byl sám sobě trenérem, spočíval nejen v přísném každodenním několikahodinovém tréninku v posilovně, ale hlavně pečlivě sledovaném jídelníčku.

„Měl jsem nastavený dvoufázový trénink, ráno jsem jako aerobní činnost zařadil běh (přibližně 30 - 45 min.), pak následovala posilovna. Hlídat jsem si musel jídelníček, abych měl správný přísun sacharidů, bílkovin a co nejméně tuků. Za dva měsíce jsem zhubl o 12 kilogramů,“ říká skromný Milan Hodek.

Milan Hodek se věnuje kulturistice již řadu let. Hlavní cenu Grand Prix časopisu Svět kulturistiky již totiž získal, a to hned dvakrát za sebou v letech 2005 a 2006. V roce 2009 se na této soutěži umístil na 2. místě. Tento rok však byla veliká konkurence.

I když připravenost byla na 100%, bohužel výsledná forma stačila letos pouze na 5. místo, ale i tak je mezi hasiči Pardubického kraje zcela určitě jedničkou. Na pódiu si Milan každý výstup na jevišti pořádně vychutnával.

(Vendula Horáková, mluvčí krajských hasičů)