V předposledním kole II. ligy měli starší dorostenci místního Sokola volný termín. Jejich mladší kolegové v domácí derniéře museli překousnout nejtěsnější porážku o jeden gól. V konečném pořadí již nemohou skončit na jiném než na druhém místě tabulky.

TJ Sokol BASF Chrudim - TJ Sokol Vršovice 24:25 (14:13).

V posledním domácím utkání byli chrudimští Sokolové papírovým favoritem, ale toto utkání, stejně jako konec jarní části, bohužel nezvládli. Do utkání vstoupili lépe Sokolové z Vršovic, potom domácí mezi 10. a 17. minutou 5 brankami otočili skóre na svou stranu. Vůbec se ale nedařilo domácím brankářům, obrana byla místy statická a málo důrazná, střelba často postrádala potřebnou přesnost a razanci. Hosté se tak udržovali stále na dostřel, poslední gól první půle vstřelili sekundu před koncem z 15 metrů.

Ani po přestávce si žádné z družstev nevybudovalo větší náskok, domácí byli vždy o krůček napřed, hosté dotahovali. Když už se zdálo, že by přece jen oba body mohly zůstat doma, nadšeně bojující hosté třemi brankami v posledních 3 minutách otočili utkání ve svůj prospěch. Domácí se tak se svými fanoušky rozloučili další jarní porážkou.

Sestava a góly Chrudimi: Zavřel, Blanař Mikan (1), Deml, Sotona, Budiš (1), P. Pospíšil (3), Vaněk (1), Herzán (8), Moravec (8/3), Petržilka (1), Kopáč (1), Novák. Trenér: Zdeněk Herzán, vedoucí družstva: Jan Kunhart.

(ld)