Po debaklu v Náchodě si proti papírovému favoritovi chtěli spravit chuť, opět plně bodovat a oplatit soupeři smolnou podzimní porážku o jeden gól. Situace však byla ztížena neúčastí Černého, Blažka a stále zraněného Vítka Reichla.

TJ Sokol BASF Chrudim – Liberec Handball 36:27 (17:14). Domácí ale vůbec nezačali dobře, špatnou a nedůraznou obranou dovolili soupeři jednoduše skórovat. Než se trochu rozkoukali, prohrávali v 10. minutě 2:6. Chrudim postupně svoji hru i střelbu zlepšovala a začala náskok soupeře snižovat. Liberec vedl až do 21. minuty, kdy Syřínek vyrovnal skóre na 11:11. Vzápětí strhl na domácí stranu vedení Kubánek krásnou střelou z křídla a na hřišti bylo najednou úplně jiné družstvo. Bohužel v této fázi utkání došlo po faulu soupeře ke zranění dosud nejlepšího střelce domácích Honzy Reichla, který musel z utkání odstoupit a odjet do nemocnice (diagnóza: silný otřes mozku).

V druhém poločase jako by si Sokolové řekli, že musí zraněného spoluhráče nahradit ostatní, skórovali v zápase téměř všichni hráči, zejména se kromě tradičně dobrého Syřínka střelecky blýskl Půlpán a po přemístění z křídla na spojku i bojovník Kubánek. Domácí oproti prvnímu poločasu zlepšili i obranu, a tak postupně navyšovali svůj náskok a opět předváděli házenou, na kterou se dalo koukat. Trenér Milan Lédl tak mohl být i přes výhrady k obranné hře s výsledkem spokojen.

Sestava a góly Chrudimě: Pilař, Dalecký – Kopecký, J. Reichl (5), Půlpán (7), Řehák (2), V. Pospíšil (2), L. Pospíšil (1), T. Kubánek (8), Dvořáček (2), Syřínek (9). Rozhodčí Opata, Haramul. Sedmičky: 3/2 – 1/0. Diváci: 60.

Další výsledky: Chodov – Ml. Boleslav 24:20, Rokycany – Vršovice 19:18.

O nadcházejícím víkendu má Chrudim volno. Další utkání sehraje v neděli 7. března od 16 hodin na domácí palubovce proti Starému Plzenci.

(lab)