Hlinecké házenkářky odjely z důvodu chřipkové epidemie handicapované absencí brankářky Zubové, ale i některá další děvčata nebyla úplně fit, což mělo vliv na jejich výkony.

„Celý turnaj žen byl velmi kvalitně obsazen. Co se týče organizace, tak ta už byla slabší, a když se podíváme na naše výsledky, všechna utkání jsme prohrály o dvě branky. Jen s Přešticemi to bylo o tři góly, když ten závěrečný padl v poslední vteřině,“ zhodnotila finálové klání trenérka Lenka Boguajová a dodala: „Věřím, kdyby Petra Volfová hrála v útoku a nemusela jít do branky, bylo by to všechno o něčem jiném. K lepším výsledkům by přispěla brankářka Renata Zubová. Na finále jsme se moc těšily, ale chřipka nám udělala škrt přes rozpočet. Ze čtvrté „bramborové“ příčky neděláme z těchto důvodů tragédii a jedeme dál.“

Výsledky a branky HK Hlinsko: – Dobruška 17:19 (10:9). Bonaventurová 7, Melounová 5, Kvapilová 3, Tichá 2, – Přeštice 12:15 (4:8). Bonaventurová 6, Melounová 4, Kvapilová a Tichá, – Tymákov 21:23 (11:10). Bonaventurová 9, Melounová 5, Tichá 3, Kvapilová 2, Zezulová, Horáčková. Sestava HK Hlinsko: P. Volfová (útočnice, která se jako jediná obětovala zaskočit za nemocnou Zubovou) – I. Volfová, Černá, Slavíčková, Kvapilová, Bonaventurová, Zezulová, Tichá, Melounová, Horáčková.

Pořadí: 1. Tymákov 6 (54:49), 2. Dobruška 4 (49:37), 3. Přeštice 2 (44:44), 4. Hlinsko 0 (50:57).

JAROMÍR DOLEŽAL