Vždyť třeba „šňůra" pěti vítězství v základní části nepřinesla tomuto kolektivu postup ze šesté příčky a naopak dva úspěchy ve čtvrtfinále proti Krčínu jej katapultovaly zatím na čtvrté místo. V základní části oba čtvrtfinalisté dosáhly velmi vyrovnaných výsledků: Krčín – Hlinsko 25:24 a v odvetě Hlinsko – Krčín 15:16. Podívejme se tedy na čtvrtfinálové zápasy v rámci play off šestého Hlinska proti třetímu Krčínu.

HK Hlinsko – Sokol Krčín 19:19 (10:12).

Drama od úvodních minut, ve kterém se nástup vydařil domácím (4:1). Pak se stav začal obracet ve prospěch hostí. Když se jim začalo střelecky dařit, Hlinsko střídalo brankářky, což byl dobrý tah. Přišla čtyřgólová šňůra Sokola a hned na to domácí kolektiv reagoval změnou v seskupení v obraně. Stejný obrázek přinesl i druhý poločas, ve kterém Hlinečanky stále dotahovaly náskok Krčína. Protože však nebyly herně horší, zaslouženě dotáhly domácí utkání do remízy, aby v neděli odjely k odvetě.

Sestava HK a branky: Hanusová (Zubová) – Černá, Slavíčková, Poulová, Volfová – Bonaventurová 10, Š. Kvapilová 1, N. Kvapilová 5, Tichá 1, Hromádková 1, Melounová 1.

Sokol Krčín – HK Hlinsko 10:11 (2:6).

Hostující celek nastoupil ve stejné sestavě, až na jedinou změnu. V obraně nezasáhla do hry Poulová. Nástup hostujícího celku byl parádní, když útok Krčína hrál staticky, a to vyhovovalo obraně i brankářkám hostí. Po obrátce domácí zrychlily hru, byť ani jim se střelba příliš nedařila. Co však šlo na branku Hlinska, zlikvidovala Zubová, která v tomto zápase excelovala. Závěr východočeského derby byl před slušnou diváckou kulisou hektický. Krčín „šlapal", dotahoval, ale na bodový zisk nedosáhl. Branky vítězek: Bonaventurová 6, N. Kvapilová 2, Tichá 2, Melounová 1.

„Ze čtvrtfinále, co se hraje play off, postupujeme teprve podruhé do semifinále," vzpomíná s radostí nad zatímním úspěchem předsedkyně HK Jana Vítová a vzápětí přidává: „Obě utkání se hrála z naší strany kolektivně, rozhodla bojovnost a větší vůle po vítězství. Oba zápasy se hrály velice tvrdě, modřin a škrábanců bylo požehnaně. Jisté však je, že v těchto fázích soutěže se v rukavičkách nehraje."

Ostatní výsledky čtvrtfinále: Žatec – Tymákov 14:17 a Tymákov – Žatec 28:14; Rokytnice – Dobruška 20:19 a Dobruška – Rokytnice 18:7; Přeštice - Chomutov 13:14 a Chomutov – Přeštice 19:13.

Semifinálové dvojice: Hlinsko – Tymákov (hraje se tradičně od 11.55 hodin) a Chomutov – Dobruška (SO 2. 6.). Odvety jsou na pořadu v NE 3. 6.

Jana Vítová k víkendovým zápasům: „Byly jsme zklamány, že na nás nevyšla Dobruška, která je jednak kilometrově příznivější, ale také hratelnější. V Tymákově na žádné velké naděje nemůžeme pomýšlet, musel by se stát zázrak."

Připomeňme jen vzájemná utkání této semifinálové dvojice v základní části: Tymákov – Hlinsko 29:19 a Hlinsko – Tymákov 18:20.

JAROMÍR DOLEŽAL