Rokytnice - Hlinsko 26:22 (11:13)

Ve čtvrtém kole doma Hlinsko podlehlo Moravankám o gól (24:25), tentokrát v „jarní" odvetě Východočešky sehrály parádní první poločas, ve kterém stále vedly. Ve 25. minutě byl stav dokonce 7:12. Takže ve slibně rozehrané partii se věřilo v odvetu za domácí porážku. A co se dělo poté, k tomu již předsedkyně HK Jana Vítová: „Do druhého poločasu jako by nastoupil jiný mančaft, nechápeme takový zvrat. U všeho jsme byly pozdě a bohužel, jak začal hořet zadek, dostavil se i střelecký útlum. Musíme ty dva rozdílné poločasy, až přijedeme domů, v klidu rozebrat."

Ve druhé půli na obraně hořela Irena Slavíčková, která faulovala, a soupeřky z trestných hodů otáčely skóre ve svůj prospěch. V obraně scházela L. Černá, která z rodinných důvodů musela zůstat doma a pak také nemohla odjet dvě děvčata z Opatovic, které čekal domácí zápas II. ligy. A jak tedy tabulka prozrazuje, Hlinsko v nadstavbové části bude nejspíš bojovat jen ve skupině o udržení.

Sestava a branky HK Hlinsko: Zubová (Vrégrová) - Slavíčková, Kejzlarová, I. Volfová Bonaventurová 12, N. Kvapilová 1, Š. Kvapilová 3, P. Volfová 6, Melounová.