Věřím, že čtyři body za víkend zůstanou doma – byla prognóza trenérky Lenky Boguajové. V domácím dvojutkání místo Soni Zezulové, která je na dovolené, nastoupila po mateřské Martina Tichá, která se v nedělním utkání zapsala jedním gólem do střelecké listiny.

Hlinsko – Spoje Praha 17:13

„Dobrý zápas před padesátkou diváků a výbornou domácí první půlkou (8:3). Škoda, že ve druhé půli zápas z naší strany tak nějak ustrnul a snaživý soupeř své manko dotahoval. Nakonec si děvčata vítězství s přehledem pohlídala,“ řekla nám z diváků Jaroslava Cachová, bývalá rovněž hlinecká házenkářka. Sestava a branky Hlinska: Zubová – Kadaníková, I. Volfová, Poulová, Černá – Bonaventurová 10, Kvapilová 1, Horáčková 1 – Melounová 3, Tichá, P. Volfová 2.

Hlinsko – Modřany 11:7

Nedělní souboj domácích s výbornou brankářkou soupeře Duškovou, která tým drží nad vodou. Celý zápas probíhal pod kontrolou hlineckých házenkářek, které již o poločase vedly 5:3. Modřany jsou týmem s nejméně obdrženými brankami. Sestava stejná jako v sobotu, navíc v brance dostala šanci během zápasu mladá Hanušová. Za vítěze: Bonaventurová 6, Melounová 3, Horáčková a Tichá po 1.

Dvojutkání zhodnotila trenérka Lenka Boguajová: „Jsem šťastná, že moje prognózy se naplnily. Děvčata podala dobrý výkon, za což bych jim chtěla poděkovat. Obě výhry jsou zasloužené a těší postup na bronzový post. Také z příštího nedělního zápasu ve Studénce bychom se rády vracely s oběma body.“

Jaromír Doležal