Házenkářkám z Vysočiny se na Dobrušku většinou nedaří, a proto remízu berou, jsou šťastné i za ten bodík. Kolektiv trenérky Lenky Boguajové a Ilony Bonaventurové byl opět kompletní, udržel si čtvrtou příčku prvoligové tabulky a o prvním říjnovém víkendu se představí dvakrát v domácím prostředí. Nedělní duel byl soubojem dvou kanonýrek – nejlepších házenkářek za minulý soutěžní ročník: Štěpánka Bonaventurová nastřílela 14 – Laštovičková dokonce 15 branek!

Hlinsko – Dobruška 22:22

Souboj třetího se čtvrtým byl dramatický od úvodní do závěrečné minuty. Oba týmy se celý zápas „tahaly“ o vedení. Zatímco v I. půli Hlinsko většinou o branku vedlo a za stavu 12:12 šla Dobruška ze šestky do vedení 12:13 – tím skončil poločas, po přestávce tomu bylo opačně. Hostující družstvo uteklo na 12:14 a pak už domácí házenkářky stále dotahovaly. V závěrečných minutách po vychytaných dvou trestných hodech se podařilo domácím vyrovnat na konečnch 22:22.

Sestava a branky HK Hlinsko: Zubová (Hanušová) – Kadaníková, I. Volfová, Poulová, Černá – Bonaventurová 14, Kvapilová 1, Horáčková 4 – Melounová 3, Zezulová, P. Volfová.

„Již v prognóze jsem uvedla, že se nám na tento mančaft nedaří, že můžeme jen překvapit. Ano, překvapily jsme, proto jsme šťastné i za ten bod,“ nechala se slyšet Ilona Bonaventurová, vedoucí družstva HK Hlinsko.

Na ní následně navázala i trenérka Lenka Boguajová,: „Nastřílely jsme 22 branek, téměř všechny dával první útok, který minule střelecky 'odpočíval'. Dobruška se prosazovala převážně z trestných hodů, ze hry už zase tolik ne, protože naše obrana jí toho moc nedovolila.“

Šesté kolo přineslo dvě překvapení. Přeštice porazily loňského lídra z Tymákova 21:20 a Rokytnice utrpěla první porážku, navíc doma od Krčína 20:22. Další výsledky: Spoje Praha – Žatec 17:19, Modřany – Chomutov 12:15, Náchod – Studénka 20:21.Sedmé kolo – sobota 4. 10. HK Hlinsko – TJ Spoje Praha (14.30) a osmé kolo – neděle 5. 10. HK Hlinsko – Spartak Modřany (11.55). „Jak v sobotu, tak i v neděli musíme uhrát body, nelze vyjít s prázdnou, protože střed tabulky je vzácně vyrovnaný. Věřím, že čtyři body za víkend zůstanou v Hlinsku,“ tvrdí Lenka Boguajová.

Jaromír Doležal