Více než úspěšně zahájil tým z Vysočiny další ročník prvoligové národní házené. Po vítězství v Krčíně „převálcoval“ doma nováčka z Náchoda a rázem se vyšvihl, byť jen o skóre (největší počet nastřílených branek), do čela dvanáctičlenného pelotonu. Teď jej však čekají víkendové zápasy pravdy na hřištích soupeřek.

Hlinsko – Náchod 30:16

Snímky z utkání najdete v galerii.

Domácí hráčky se představily ve standardní sestavě – počet branek: Zubová (Hanušová) – Kadaníková, I. Volfová, Poulová, Černá – Bonaventurová 16, Kvapilová 2, Horáčková – Melounová 5, Zezulová 4, P. Volfová 3.

V I. poločase se nováček soutěže snažil domácí tým potrápit, což se mu dařilo do závěru prvního poločasu. Ten pak už vyzněl ve prospěch favorita (15:10). Po přestávce se utkání vyvíjelo jednoznačným směrem. Štěpánka Bonaventurová byla k neudržení, střelecké konto rychle narůstalo, až se zastavilo na třicítce. Ten poslední, přidala nejlepší střelkyně HK v poslední minutě, a to z trestného hodu. Pochvalu zaslouží celé družstvo.

„Třicet branek v síti soupeřek bylo našim společným dárkem ke třicátým narozeninám brankářky Renaty Zubové. Nováček z Náchoda sice nehrál špatně, ale mám dojem, že to v I. lize bude mít velmi těžké,“ svěřila se vedoucí vítězného kolektivu Ilona Bonaventurová, které jsme nemohli zůstat dlužni otázku.

Jak je vám na výsluní tabulky? „Je to hezké, ale otázkou zůstává, jak tam dlouho vydržíme. Teď o víkendovém dvojzápase nás čeká cesta do Tymákova, což je loňský vítěz, a následně do Přeštic (minule třetí). Venku se nám hraje těžko, zvláště v Tymákově mají špatný povrch – z písku. Rády bychom byly za bod. Ale míč je kulatý, můžeme i překvapit. Důležité k případnému úspěchu bude standardní sestava, s jakou jsme absolvovaly první dvě kola a pak, je třeba mít i trochu štěstí,“ říká Ilona Bonaventurová.

Ženstvo hlinecké házené.

Ostatní výsledky II. kola: Spoje Praha – Modřany 8:4, Žatec – Tymákov 14:16, Chomutov – Přeštice 16:9, Rokytnice – Studénka 19:12 a Dobruška – Krčín 19:17. Pořadí: 1. Hlinsko 4 (47:32), 2. Dobruška 4 (41:26), 3. Rokytnice 4 (35:26), 4. Chomutov 4 (30:22), 5. Spoje Praha 4 (24:18), 6. Modřany 2 (17:15), 7. Tymákov 2 (29:28), 8. Krčín 0 (33:36), 9. Žatec 0 (21:29), 10. Přeštice 0 (23:32), 11. Náchod 0 (30:46), 12. Studénka 0 (21:41).

Portréry všech hlineckých provoligových házenkářek i jejich trenérek najdete v galerii!