V nedělním pátém kole zajíždí Hlinsko do Krčína. „Rády bychom z tohoto utkání přivezly dva body. Budeme spoléhat na soupeřovu nepříliš taktickou hru,“ je si vědoma trenérka Lenka Boguajová.

HK Hlinsko – TJ Přeštice 17:18.

U domácích scházela v útoku Petra Volfová (zlomená ruka) a na obraně Iva Volfová si během zápasu zranila koleno, hrála se sebezapřením. Přes tento handicap „holky hrály dobře, ale po poločasovém jednobrankovém vedení (11:10) jsme už na soupeřky nestačily,“ přiznává trenérka Ilona Bonaventurová.

Domácí tým vedl v souboji dvou družstev z čela tabulky již 5:1. Postupně domácí hráčky přestaly střílet góly, soupeř srovnal a nastala gólová „tahanice“. Od poloviny druhého poločasu Přeštice utekly o tři branky a Hlinsko stačilo už jen korigovat na rozdíl jediného gólu, když během zápasu nastřelilo šest tyček. Štěstí se tentokrát od domácích odklonilo.

Sestava a branky:
Černá – I. Volfová, Kadaníková, Poulová – Bonaventurová 10, Horáčková 2, Kvapilová 3, Zezulová, Tichá 2.

HK Hlinsko – Sokol Tymákov 17:29.

„Všechno špatné začalo již v průběhu poločasu, když po třiceti minutách byl stav 11:15. Stejná hra ze strany Hlinska, ne-li horší, pokračovala po obrátce,“ říká zklamaná trenérka Lenka Boguajová.

Ještě v prvním poločase domácí hráčky držely se soupeřkami krok díky tomu, že se dařilo střelecky, navíc děvčata z Vysočiny rozchytala hostující brankářku. Ve druhé půli domácí házenkářky doplatily na slabou hru zadních řad a navíc se neprosadil ani útok.

V brance se střídala Černá s hráčkou B mužstva, Slavíčkovou, navíc útok se točil jen ve čtyřech, když omluvenku pro bolest zad vystavila Zezulová. Takže po úvodní eufórii přichází zklamání, které je třeba příště napravit.

Branky:
Bonaventurová 7, Horáčková 4, Kvapilová 3, Tichá 3.

Ostatní výsledky – třetí kolo: Spoje Praha – Tymákov 14:15, Krčín – Žatec 26:30, Dobruška – Chomuto 19:18, Božkov – Studénka 12:15, Modřany – Rokytnice 5:10. Čtvrté kolo: Spoje Praha – Přeštice 6:14, Krčín – Chomutov 25:23!!, Dobruška – Žatec 30:16, Modřany – Studénka 8:7, Božkov – Rokytnice 13:12.