Hlinsko – Modřany 17:4

Jak předpovídala trenérka Boguajová před víkendovým dvouzápasem, že Modřany jsou s brankářkou Duškovou pro její svěřenkyně komplexem, tak tato předpověď vzala rychle za své. Hlinečanky nepustily soupeře ke slovu až za stavu 8:0, kdy Středočešky vsítily první branku a vzaly si oddechový čas. S chutí hrající domácí hráčky přidaly ještě do poločasu dalších pět branek (13:1!), a tak není divu, že po přestávce skončilo povinné dohrání „jen“ těsným výsledkem čtyři ku třem. Pět desítek diváků mohlo být s předvedeným výkonem plně spokojeno. Sestava a branky: Zubová – Kadaníková, I. Volfová, Poulová, Černá – Bonaventurová 7, Horáčková 1, Kvapilová 1 – Zezulová 2, Melounová 2, P. Volfová 4.

Ostatní výsledky: Dobruška – Přeštice 20:9, Krčín – Tymákov 9:23, Vracov – Spoje Praha 15:21, Žatec – Studénka 22:15, Chomutov – Rokytnice 27:17.

Hlinsko – Spoje Praha 21:10

Ani z tohoto souboje předpokládané obavy nebyly na místě. Pravda je, že dosud nikdy předtím Pražanky od Hlinska tolik branek neinkasovaly. Domácí hráčky předvedly opět skvělou podívanou, stále měly navrch a o poločase vedly 9:5. Také ve druhé půli šlo o bezproblémové utkání favorita, který se blýskl několika rychlými brejky. Sestava byla stejná, o branky se rozdělily: Bonaventurová 10, Horáčková a Melounová po 3, Kvapilová a Zezulová po 2, Volfová 1.

Ostatní výsledky: Krčín – Přeštice 17:17, Dobruška – Tymákov 11:11, Vracov – Modřany 10:12, Chomutov – Studénka 26:8, Žatec – Rokytnice 28:18.

„Chválím, chválím a zase chválím celý kolektiv, který zahrál stoprocentně. Druhý útok tentokrát dobře sekundoval prvnímu, obrana kromě pár výkyvů během jarní části podává standardní výkony a brankářka Zubová měla skvělé dva dny a doufám, že jí to štěstí neopustí,“ pěla slova chvály trenérka Lenka Boguajová, jež k nastávajícímu utkání v Dobrušce dodala: „Závěr základní části nás čeká velmi těžký, nejprve se ale musíme soustředit na nedělní souboj na hřišti druhé Dobrušky. Bod z tamní horké půdy by byl pro nás zlatý.“

(dom)