Lenka Boguajová: „S našim umístěním jsem plně spokojená, škoda jen, že jsme na závěr podzimní části vpředehrávce 16. kola nevzaly lídrovi dva body, když na vítězství bylo.“

Do Hlinska přijel vedoucí celek tabulky spředsevzetím dalšího vítězství. Dobruška sice předpoklad favorita splnila, ale co se všechno skrývalo za jejím vítězstvím…

HK Hlinsko – Sokol Dobruška 22:25 (8:14).

Sestava a branky: Zubová (A. Slavíčková) – Černá, Poulová, I. Slavíčková, I. Volfová – Bonaventurová 12, Horáčková 1, P. Volfová 3 – Kvapilová 5, Tichá 1, Melounová, Hromádková.

„Sehrály jsme utkání, ve kterém jsme měly získat dva body. Bohužel rozhodčí přál vítězství lídrovi zDobrušky a my mohly dělat cokoli – vše bylo zbytečné. Jsem ještě plná emocí a nevím, co si vtéto chvíli mám myslet o regulérnosti vházené!“ stěžuje si trenérka Lenka Boguajová, jenž jedním dechem dodává: „Nastřílet Dobrušce 22 gólů, to je bezesporu úspěch. Děkuji holkám za tento zápas i za celou podzimní sezónu. Díky patří i brankářce Anně Slavíčkové a útočnici Hromádkové zB družstva, jakož i dorostence Ireně Slavíčkové za to, že nám po celý podzim ochotně vypomáhaly. Snašim umístěním jsem spokojená,“ dodala.

Trenérka Ilona Bonaventurová přišla také skapkou „do mlýna“: „Jedna zhráček Dobrušky měla prošlou registraci, a tak všechny registrace ze stolu u rozhodčího zmizely a hostující tým nastoupil na občanské průkazy. Ztoho důvodu se začátek utkání opozdil o dvacet minut. Navíc, delegovaný rozhodčí byl Kovář, přijel a pískal Grepl. Všechno jsme nahlásily sportovně technické komisi, tak jsme zvědavi, jaký bude její závěr. Co se týče utkání, utekl nám první poločas, když v17. minutě byl stav hrozivý 4:12. Poté šla do branky Anička, která dostala jen dva góly. Druhý poločas jsme vyhrály, i když rozhodčí připustil velmi tvrdou hru. Podzimní zápasy máme za sebou, během ledna a února nás čekají povinná pohárová utkání vTroubkách a první jarní mistrák odehrajeme vneděli 10. dubna 2011 vRokytnici.

Tabulka

Jaromír Doležal