Ve čtvrtfinále play off si to o víkendu 2. a 3. června rozdal čtvrtý a pátý tým letošní základní části. Na západě Čech děvčata z Hlinska prohrála o pět branek, když jich nastřílela dvacet. V domácí odvetě o stejný počet gólů zvítězila, ale soupeř vstřelil jen 15 gólů, což bylo pro hlinecký postup do semifinále play off rozhodující.

Přeštice - HK Hlinsko 25:20 (15:14)

K utkání na západě Čech nenastoupil celek Hlinska v optimální sestavě, když Martina Tichá nemohla do boje ze zdravotních důvodů zasáhnout, takže celý zápas odehrál první útok, navíc Jana Horáčková hrála s velkým sebezapřením. Vyrovnaný průběh prvního poločasu přinesl těsný výsledek pro domácí družstvo. Přeštice získaly v úvodu druhé části hry náskok čtyř, pěti branek, který udržely až do konce. Sestava Hlinska + branky: Zubová - Volfová, Kadaníková, Černá, Poulová - Bonaventurová 12, Hanusová 2, Horáčková 6 - Melounová, Zezulová.

HK Hlinsko - Přeštice 20:15 (10:10)

Sebevědomý soupeř přijel k odvetě s cílem postupu, očekával, že pětibrankový náskok mu bude stačit. Ještě o poločase si mohl dělat naději, která pro něj skončila v samém dramatickém závěru zápasu. Dvě minuty před koncem vedlo Hlinsko o čtyři góly a Přeštice držely míč. Deset sekund před závěrečným hvizdem došlo ke zranění brankářky Zubové, přišlo rozehrání trestu a po třech rychlých přihrávkách obdržela míč Štěpánka Bonaventurová, která v poslední vteříně rozhodla o postupu svého týmu. V hlinecké sestavě už nastoupila Tichá, se sebezapřením hrála a radost mohla prožít i stále ne zcela zdravá Horáčková. Branky: Bonaventurová 10, Tichá a Horáčková po 4, Hanusová a Melounová po 1. „Za nedělní výkon patří poděkování celému družstvu, které zahrálo životní zápas,“ radovala se z postupu trenérka Lenka Boguajová, která si zároveň pochvalovala plnou tribunu diváků, kteří přišli svůj tým podpořit.

Semifinále čeká

Semifinále se Sokolem Dobruška se hraje v Hlinsku jižv sobotu 9. června od 11.55 hodin, odveta pak o den později v Dobrušce. Lídr tabulky je velkým favoritem. V základní části letošního ročníku zvítězil nejprve v Hlinsku 22:15, doma jen těsně 17:16. Další semifinálovou dvojicí tvoří Tymákov a loňský vítěz play off Chomutov. Poražení těchto dvojic se utkají 16. a 17. 6. o 3. místo, vítěze ve stejném termí