Hlinsko – Dobruška 15:18

V tomto krajském derby šlo o souboj druhého se čtvrtým. Nutno poznamenat, že Hlinsko naposledy porazilo tohoto rivala v závěrečném duelu ročníku 2005/2006 v domácím prostředí poměrem 19:12. V minulém soutěžním ročníku poražený finalista s Chomutovem měl s Hlinskem příznivou bilanci, když v obou zápasech s týmem Vysočiny byl stoprocentně úspěšný. Letos, jak se zdá, Dobruška po dvou klopýtnutích v Přešticích (20:21) a v Tymákově (15:19) znovu nalezla svoji tvář, což bylo patrno z průběhu nedělního utkání.

Domácí tým od úvodního hvizdu tahal za kratší konec, avšak ve 21. minutě se mu podařilo vyrovnat stav na 7:7. Poté se hostitelkám přestalo dařit střelecky (nastřelily několik tyček) a naopak soupeř z pěti úspěšně zakončených trháků získal dostatečný, a jak se ukázalo později, rozhodující náskok. Druhý poločas začal za stavu 7:13, byl již ze strany Hlinska kvalitní, ale pětibrankové manko bylo nad síly kolektivu trenérek Lenky Boguajové a Ilony Bonaventurové zlikvidovat. A tak se zrodila nemilá první porážka, která odsunula tým z Vysočiny na bronzový stupínek.

Sestava a branky Hlinska: Zubová (Břízová) – Poulová, Volfová, Kadaníková, Černá – Horáčková, Bonaventurová 6, Kvapilová 2 – Melounová 6, Zezulová 1, Tichá.

„První porážka nás moc mrzí, protože jsme na soupeře měli. Kdyby děvčata zahrála v první půli tak jako po obrátce, body musely zůstat doma. Tentokrát se od nás štěstíčko odklonilo, když úniky Petry Melounové a naší Štěpánky volaly po gólech,“ řekla k první podzimní porážce Ilona Bonaventurová a následně přešla na utkání závěrečného dvoukola: „Čekají nás soupeřky z vyrovnané první půlky tabulky. Proto bychom byly rády za každý bod, ale bude to velmi těžké. Navíc mám obavy, jestli z pracovních důvodů nám nebude chybět jedna z klíčových hráček.“

Ostatní výsledky: Vracov – Krčín 12:26, Rokytnice – Studénka 13:9, Žatec – Přeštice 12:12, Chomutov – Tymákov 23:24!, Spoje Praha – Modřany (domácí již podruhé výsledek nehlásili).

V posledním dvoukole si zřejmě oba vedoucí celky nenechají podzimní velmi pěkné umístění „uloupit“, když hrají doma s hratelnými soupeři (Tymákov s Rokytnicí a Studénkou a Dobruška hostí Modřany a Spoje). Zato Hlinsko se může „klepat“ o stávající třetí příčku, když zajíždí do Žatce a Chomutova. Moudřejší budeme po neděli.