První tři skupiny jsou již odehrány, bez překvapení si vybojovaly účast zatím všechny ligové celky (Řevnice: Chomutov, Žatec; Plzeň: Tymákov – Přeštice; Náchod: Dobruška, Krčín). Skupina „D“ v Troubkách přivítá ligové Hlinsko, Studénku a Rokytnici, dále vedoucího Jihomoravského kraje Draken Brno a Severomoravského kraje Chropyni.

Hlinsko hraje v tomto pořadí: 10:00 s Chropyní, v 11.30 se Studénkou, ve 13.00 s Rokytnicí a ve 14.30 s Brnem. Pokud družstvo HK postoupí, odjede za měsíc (26. 2.) k semifinále znovu do Troubek, kde jej budou čekat soupeři z ligy, postoupivší ze skupiny „C“ Dobruška a Krčín. Finále ČP je připraveno do haly KPS Brno ve dnech 19. a 20. března.

Po zimní přestávce začal HK Hlinsko s přípravou v pátek 7. 1. O den později odjela dvě družstva na turnaj (nad 30 let) starých gard do Červeného Kostelce. Pořadí: 1. Hlinsko B (13:6 Č. Kostelec, 7:7 Opatovice, 11:9 Hlinsko A, 10:10 Dobruška), 2. Opatovice, 3. Dobruška, 4. Hlinsko A (12:5 Č. Kostelec, 6:5 Opatovice, 9:11 Hlinsko B, 7:13 Dobruška), 5. Č. Kostelec. V hlineckých brankách se představily Horáková a Šallyová, za vítězný „B“ tým hrály Kadaníková, Sokolová, Obolecká – Bonaventurová st., Horáčková, Dubská, Boguajová. Dres „áčka“ nosily Ludvíková, Zezulová st., Cachová – Volfová st., Kvapilová, Hromádková, Seifertová.

Tréninky pokračovaly poté vždy v pátek po půldruhé hodině v hale ZŠ Ležáků. Jak to vypadá s kolektivem trenérem Lenky Boguajové a Ilony Bonaventurové, na to už jsme dostali odpověď od prvně jmenované: „Do Troubek odjíždíme čtyřmi osobními automobily, když autobus nám nikdo nezaplatí. Sestavu určím až na pátečním tréninku, kam se asi polovina družstva nedostaví pro nemoce. Máme sedm útočnic, když bude nejhůře, budou se točit jen ve čtyřech. Rády bychom postoupily do dalšího kola, kde jak známo by nás čekaly oba vedoucí celky z podzimní části, tedy Dobruška a Krčín.“ Přejeme dobrou cestu tam i zpět a šťastný návrat!


JAROMÍR DOLEŽAL