Jana Vítová: „Kromě několika málo úvodních minut, až do stavu 3:3, to pak už byla jednoznačná záležitost hostí."

HK Hlinsko – Sokol Dobruška 20:30 (11:16). Byl to zápas, ve kterém obrany dovolily útočnicím až příliš. Proto se celkové skóre zastavilo na rovné padesátce! U domácích nestačilo trio hráček v obraně včas přistupovat k soupeřkám, a to hlavně k nejlepší střelkyni ligy Petře Laštovičkové, která v Olšinkách excelovala a sama zatížila konto domácích devatenácti ukázkovými góly! V brance Hlinska chytala Vregrová (dívčím jménem, které jsme uváděli během jarní sezony Hanusová). Tu v závěru zápasu nahradila Havlová. Na tomto postu byl však nejpatrnější rozdíl, když za mladou obranou Dobrušky se mnohem více dařilo její brankářce. Hlinecké útočnice se sice činily, vždyť vstřelit dvacet gólů není vůbec špatné. Jasné je to, že s rozpadlou obranou nelze dělat divy. Bude nějaký čas trvat, než se zadní řady HK stmelí.
Sestava a branky Hlinska: Vregrová (Havlová) – I. Slavíčková, I. Volfová, Krejzlarová – N. Kvapilová 8, Bonaventurová 7, P. Volfová 2, Š. Kvapilová 2, Melounová 1, Hromádková.

Ostatní výsledky: Studénka – Krčín 12:17, Modřany – Rokytnice 14:18, Tymákov – Žatec 20:9, Příchovice – Chomutov 20:19 (nováček mile překvapil). Utkání Přeštice – Blovice se hraje 31. srpna.

V neděli 1. září pokračuje soutěž druhým kolem. Děvčata z Vysočiny čeká zájezd do Rokytnice na Moravě. Oba soupeři se naposledy střetli v jarní části, když výsledek byl příznivý pro domácí Hlinsko 23:19. Jak to vidí předsedkyně Jana Vítová? „Jde o nevyzpytatelného soupeře, každý bod ze hřiště soupeře by byl pro nás dobrý. Hraje se pro nás v nezvyklou dobu – už v 9 hodin."

V dalších zápasech si to rozdají: Dobruška – Krčín, Studénka – Modřany, Blovice – Tymákov, Chomutov – Přeštice a Žatec – Příchovice.

JAROMÍR DOLEŽAL