V neděli 26. června po mezizemském utkání Čechy – Morava byla označena za hvězdu utkání svého výběru a den poté, v pondělí 27. června, přišel mezník v jejím osobním životě. Stala se magistrou po promoci na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové.

Čechy – Morava 22:9 (10:4). Toto mezizemské utkání v národní házené žen, které hostila Jihlava, je velice prestižní záležitostí, a tak před zahájením nemohla scházet hymna a představení soupeřek. Česká děvčata byla ve všech směrech lepší, Moravanky na jejich dobrý výkon nedokázaly navázat. Jejich devět branek za zápas je trestuhodně málo, když jim vázla souhra i kombinace. Toto se nedalo říci o českém výběru, kde na výrazném vítězství měla mimo jiné podíl i hlinecká kanonýrka Štěpánka Bonaventurová a nejlepší česká brankářka Marie Dušková, která je sice registrovaná v Modřanech, ale vychytala jako hostující hráčka Sokolu Krčín mistrovský titul.

Podle serveru onlajny.cz se staly hvězdami utkání za Čechy Štěpánka Bonaventurová a za Moravu to byla jediná střelkyně svého týmu Pavla Jurtíková.

Sestava a branky vítězného družstva Čech: Dušková (Houhová) – Horáková, Klučáková, Protivová, Půtová, Štěpánová, Vališová – Bendová 3, Bonaventurová 6, Laštovičková 3, Levorová 3, Švarcová 3, Živná 4.

Tento ženský duel byl jakýmsi předkrmem před utkáním mužů, které bylo naopak velmi vyrovnané, když Čechy v posledních vteřinách podlehly Moravě o jednu jedinou branku v poměru 14:15.

Co se týká nejbližší budoucnosti hlinecké házené, nedochází pro nadcházející sezonu k nějakým významným změnám. Snad jen to, že na postu trenérky po jedenácti letech končí Lenka Boguajová, kterou nahradí Jana Horáčková a v roli asistentky se představí Eva Kadaníková. Vedoucí družstva zůstává Ilona Bonaventurová.

JAROMÍR DOLEŽAL