Již tuto sobotu 5. 2. se semifinálová skupina „E“ hraje v Žatci za účasti Chomutova, Žatce, Tymákova a Přeštic, zatímco skupina „F“ se sejde poslední únorovou sobotu v Troubkách, kam přijedou Dobruška, Krčín, Hlinsko a Studénka.

Čtvrtfinálová skupina „D“ (29. 1. v Troubkách) hlineckým házenkářkám svědčila, když zde nenašla přemožitele. Výsledky a branky Hlinska: Chropyně 26:3 (11:2). Tichá a Petra Volfová po 7, Bonaventurová 5, Melounová 4, Kvapilová 3. Studénka 14:7 (8:1). Bonaventurová a Volfová po 5, Melounová 3, Tichá. Rokytnice 24:13 (11:8). P. Volfová 8, Bonaventurová 5, Melounová 4, Tichá 3, Kvapilová a Horáčková po 2. Draken Brno 14:8 (6:5). Bonaventurová 4, Tichá a Volfová po 3, Kvapilová a Melounová po 2. Sestava HK Hlinsko: Zubová – Ivana Volfová, Černá, Slavíčková – Bonaventurová, Horáčková, Tichá, Kvapilová, Melounová, Petra Volfová.

Lenka Boguajová, trenérka HK Hlinsko: „Překvapily jsme jak soupeřky, tak samy sebe, když tak hladký průběh jsme neočekávaly. Na rozehrání nám dobře posloužil úvodní zápas s družstvem krajského přeboru, v dalších dvou utkáních rovněž s ligovými celky se mělo rozhodnout o dvou postupujících. Nepočítaly jsme, že to i s nimi půjde tak hladce, prostě se nám dařilo. V našem posledním střetnutí s Brnem už bylo o našem postupu rozhodnuto, na děvčata padla únava, a tak druhý kolektiv z krajského přeboru s námi odehrál souboj s pro něj přijatelným výsledkem. Do odjezdu k semifinále do Troubek budeme stále jedenkrát týdně trénovat v hale ZŠ Ležáků.“

JAROMÍR DOLEŽAL