Na startu se sejde téměř celá česká špička s výjimkou Dlaska, Šimůnka a Štybara, kteří mají klubové povinnosti ve svých belgických týmech. Zejména Dlask neúčasti na Vysočině lituje, protože mu trať v Olšinkách sedí. Zkoušel si proto zajistit letenku z Prahy do Belgie, ale nestihl by nedělní závod Super Prestige.

Nebude ovšem chybět loňský vítěz poháru a stávající lídr této soutěže po úvodních závodech v Lounech, Plzni a Uničově Zdeněk Mlynář, navíc jsou přihlášeni jezdci ze Slovenska, Německa, Rakouska a Polska, takže závod (půlhodinový sestřih na ČT4 Sport 14. 10. od 17.05, 15. 10. od 22.25a 17.10. od 19.25) má mezinárodní charakter.

„Tentokrát bude mít náš KC Hlinsko skromné zastoupení. Pavel Adel (na snímku) kvůli studiu tuto sezonu vynechává a jeho bratr Filip se představí v závodě juniorů v barvách Budvaru Tábor. Jediným členem pořádajícího oddílu tak bude Lukáš Příhoda, který pojede závod jezdců do 23 let (start je spolu s kategorií Elite ve 14 hodin, mládežnické kategorie se pojedou postupně od 11 hodin). Velký výsledek od něj ovšem nečekáme, protože po nemoci poprvé startoval minule v Uničově a dojel na 27. místě. Doma by se však mohl posunout poněkud výše,“ věří manažer KC Hlinsko Leoš Chvojka a zároveň doufá, že meteorologům nevyjde nepříznivá předpověď počasí na termín závodu.