Ze semifinálové skupiny v Žatci postoupily do finále (19. – 20. 3. v hale KPS Brno) házenkářky Přeštic a Tymákova a na další dvě družstva se čeká. Tuto nezodpovězenou otázku dá právě sobotní druhý semifinálový turnaj, který se odehraje v moravských Troubkách, kde už před měsícem slavily házenkářky Hlinska postup z jedné čtvrtfinálové skupiny. Že by se jim ve stejné hale zadařilo i tentokrát?

Semifinálová skupina v Žatci přinesla jedno velké překvapení, a to, že do finále nepostoupil po podzimní části I. ligy čtvrtý Chomutov. jenž obsadil až 4. místo za domácím družstvem Žatce. „Nevím, co se tam dělo, snad nemoci byly příčinou toho, že Chomutov překvapivě nepostoupil,“ míní trenérka hlineckých házenkářek Ilona Bonaventurová.

Před měsícem si Hlinsko vybojovalo v Troubkách postup do semifinále. Bude stejně úspěšné i tentokrát? „Do Troubek jedeme s cílem, že pokud se zadaří a bude při nás stát trocha štěstí, mohly bychom postoupit do finálového turnaje. Jednoduché to však nebude, protože nás čekají dva vedoucí celky, a to Dobruška a Krčín. Tam už žádný outsider z krajského přeboru nebude,“ zamýšlí se nad nadcházejícím turnajem hlinecká trenérka.

Nakonec v jaké sestavě jede Hlinsko na semifinále? „Na pátečním tréninku byla všechna děvčata v pořádku a uvidíme teď v pátek před odjezdem, zda se situace nezmění. Proti čtvrtfinálové sestavě můžeme navíc počítat s Petrou Poulovou, která minule scházela z pracovních důvodů a Soňa Zezulová, která nemohla odjet pro nemoc. V sobotu ráno odjíždíme opět čtyřmi osobními auty směr Troubky,“ dostáváme odpověď.

Turnaj se hraje 2 x 20 minut a pořadí zápasů je následující: 8:30 Studénka – Dobruška, 9:30 HLINSKO – Krčín, 10:40 Dobruška – Krčín, 11:40 HLINSKO – Studénka, 12:50 Krčín – Studénka a 13:50 Dobruška – HLINSKO. Tak tedy šťastnou cestu a úspěšný návrat!

Jaromír Doležal