Odnesl to soused v tabulce, navíc se Hlinečanky posunuly díky vítězství už do první poloviny tabulky.

HK Hlinsko – Sokol Krčín 21:14 (14:6). Sestava a branky: Zubová – Černá, Kadaníková, I. Volfová, Poulová – Š. Bonaventurová 13, Kvapilová 4, Horáčková 1, P. Volfová 2, Tichá 1. Tentokrát děvčata z Vysočiny hrála pouze s pěti útočnicemi, když Zezulová byla omluvena a Melounová do hry nezasáhla. Jde zřejmě o novou variantu, se kterou se představují některá družstva I. ligy. V prvním poločase získalo Hlinsko po perfektním výkonu značný náskok, který po změně stran pod vidinou rozhodnutého utkání trochu polevil. Přišlo několik ztracených míčů a nedařila se už tolik střelba. Přesto šesté vítězství bylo na světě.

„Rozhodla jsem se, že v příštích zápasech budeme praktikovat hru na čtyři až pět útočnic,“ svěřila se trenérka Lenka Boguajová, která vzápětí přidala: „Celý zápas byl perfektní, polevení přišlo ve druhé půli. Přestože jsem dlouho nikoho nechválila, tentokrát patří díky celému kolektivu.“

Ostatní výsledky: Spoje Praha – Rokytnice 13:13, Dobruška – Studénka 19:8, Modřany – Tymákov 8:17, Žatec – Přeštice 12:16, Božkov – Chomutov 12:28, předehrávka: Studénka – Spoje 17:17.

V 17. kole – v neděli 16. 5. zajíždí Hlinsko do Rokytnice u Olomouce.

„Jde o hratelného soupeře, kterého doma většinou porážíme, ale v jeho prostředí se nám na něj příliš nedaří,“ konstatovala trenérka Ilona Bonaventurová, jež přidala: „Všechny čtyři jeho útočnice jsou výborné, kvalitní je i brankářka.“ Snahou svěřenkyň obou hlineckých trenérek bude na hřišti tabulkového soupeře vybojovat co nejlepší výsledek.