O zhodnocení uplynulého ročníku jsme požádali předsedkyni klubu Janu Vítovou. „Loňskou sezónu hodnotíme s rozporuplnými pocity. Ač máme úzký kádr, tak naše útočná síla je výborná. Bohužel obrana takových kvalit nedosahuje. I přesto jsme však chtěly dosáhnout na důležité páté místo. To se nám nakonec o tři body nepodařilo a skončily jsme ve skupině o udržení. V té jsme sice dominovaly a s přehledem jí vyhrály, ale nic to nemění na faktu, že jsme chtěly více. Konečné šesté místo je pro nás realita, i když bychom se radši viděly na tom pátém a podle nás na něj i patříme, ale nedokázaly jsme to potvrdit na hřišti."

NOVÝ ROČNÍK, 
NOVÁ VÝZVA

Příslovečnou pachuť loňské sezóny mohou hlinecká děvčata zahnat v následujícím ročníku, který startuje už příští týden. Pro letošek první liga zeštíhlila pouze na osm účastníků. „Hlavními důvody jsou ekonomické problémy některých týmů. Řada z nich se také potýká s nedostatkem hráček. Proto se některá družstva rozhodla hrát v příštím roce pouze druhou ligu.," vysvětluje odstoupení dvou klubů Vítová.

V nejvyšší soutěži tak zůstává osm týmů. Po základní části se rozdělí pole účastníků na polovinu a první čtveřice si to rozdá v soubojích o titul. Zbylé čtyři týmy budou mezi sebou bojovat o udržení. 
„Naším prvořadým cílem je dostat se do čtyřky, která bude hrát o titul. Nejsem si však jistá, jestli je to v našich možnostech," hlásí Vítová.

PROBLÉMY V PŘÍPRAVĚ

Jedním z důvodů jejích pochybností je i nepovedená letní příprava hlineckých děvčat: „Kvůli různým dovoleným a jiným důvodům jsme trénovaly pouze jednou týdně. Přípravný zápas jsme odehrály taky pouze jeden, a to proti druholigovým Opatovicím. Sice jsme vyhrály 14:8, hlavní však nebyl výsledek, ale možnost vyzkoušet si různé herní varianty. Přesto byla příprava z mého pohledu velice slabá. Naši skutečnou sílu ale odhalí až první utkání nového soutěžního ročníku," říká zklamaně.

Nová sezóna hlineckým házenkářkám začíná 28. 8. 2016 venkovním zápasem proti Dobrušce. Doma se poprvé představí o týden později proti Krčínu.

A jak vyhlíží zápasy Vítová? „V prvním zápase nás čeká velice silný soupeř. Dobruška loni skončila druhá, prohrála až ve finále proti Tymákovu. Bude to velmi obtížné, zvláště když hrají v domácím prostředí. Oproti tomu Krčín je pro nás přijatelnější soupeř. Sílou kádru jsme na podobné úrovni bude rozhodovat momentální připravenost a forma," má jasno.

Předsedkyně HK Hlinsko nezapomíná ani na důležitý faktor, kterým jsou fanoušci: „Ráda bych na naše utkání pozvala fanoušky. Přijďte nám fandit. Každá podpora je znát. Hráčky ji cítí a pomáhá jim dostat ze sebe maximum," dodala na závěr.