Do semifinále play off I. ligy národní házené žen postoupily první tři celky základní části a také páté Hlinsko, které vyřadilo čtvrtý tým po základní části Chomutov.

V základní části právě končícího ročníku I. ligy národní házené žen se podařil skvělý úspěch místnímu HK, který ve dvou zápasech vyřadil z dalších bojů nebezpečné Severočešky, čímž potvrdil loňské čtvrté místo.

Hlinecké házenkářky v mistrovské soutěži nejprve v Chomutově vyhrály 25:18, v jarní odvetě doma naopak podlehly 10:19. Dalším soupeřem v semifinále bude nejlepší celek letošní soutěže Přeštice (v sobotu 1. 6. doma, v neděli odveta v Přešticích), další dvojicí je Tymákov a Dobruška.

Čtvrtfinálové výsledky: 8. Žatec 1. Přeštice 7:13 a 11:16; 7. Rokytnice 2. Tymákov 14:22 a 17:21; 6. Krčín 3. Dobruška 16:22 a 11:19; 5. Hlinsko 4. Chomutov 23:19 a 20:18.

HK Hlinsko - SK Chomutov NH 23:19 (13:10). Domácí házenkářky sehrály jedno z nejpovedenějších utkání v letošní sezoně. Hrálo se přiměřeně tvrdě, obrana podala dobrý standard a útok, ten byl excelentní. Jenom připomeňme prognózu Jany Vítové: „Pokud našemu útoku vydrží forma z posledních tří zápasů, je tento duel hratelný." Šlo o chytrou kombinační hru zakončovanou perfektní střelbou. „Holky se nenechaly vybláznit, nechodily do zbytečných střetů," potěšilo předsedkyni Vítovou. Hlinsko bylo stále ve vedení, v průběhu sice soupeř skóre dotahoval, ale domácí útočnice ho nepustily ani do remízového stavu. Byly si vědomé, že v Chomutově to bude hodně těžké, protože to není tým, který by za poslední čtyři roky nepostoupil mezi čtyři nejlepší kolektivy.

Sestava a branky HK: Hanusová Černá, Slavíčková, I. Volfová, Poulová Bonaventurová 7, Nikola Kvapilová 11, Šárka Kvapilová, P. Volfová 5, Hromádková.

SK Chomutov - HK Hlinsko 18:20 (10:10). Hned od úvodních minut byl zápas hodně vyhecovaný, tvrdě vedený. „Naše holky bojovaly, druhá půle byla již klidnější. Opět jsme byly stále ve vedení, soupeř se pouštěl jen do srovnávání stavu," vracela se k tomuto úspěšnému boji Jana Vítová. Závěr utkání už nebyl tak vyhrocený, protože domácí hráčky pochopily, že na výrazný zvrat by potřebovaly pět gólů, a na to neměly!

Sestava vítězek byla stejná, o branky se rozdělily: Bonaventurová 9, Š. Kvapilová 3, N. Kvapilová 4, P. Volfová 4, Hromádková.

„Momentálně prožíváme velkou euforii, protože jsme se probojovaly mezi čtyři nejlepší týmy a nyní nás čeká vítěz základní části Přeštice," oznamuje plná dojetí šťastná předsedkyně hlineckého házenkářského klubu.

„Šéfka" HK Hlinsko přidala ještě prognózu k víkendovému semifinále: „Nepředpokládáme další postup, neboť vítěz základní části je znatelně lepší. Ale každé utkání začíná stavem 0:0, a tak boj předem určitě nevzdáváme. Cíl jsme již splnily, loňské čtvrté místo jsme obhájily, a tak jsme nesmírně šťastné." Proto již dnes můžeme hlineckým házenkářkám srdečně blahopřát a zároveň pozvat diváky z širokého okolí v sobotu 1. června ve 12 hodin na úvodní semifinálový duel proti Přešticím.

JAROMÍR DOLEŽAL