Hlinsko - Chomutov 22:15 (8:9)

Domácí celek tentokrát postavil svůj kompletní tým deseti hráček, když opět scházely kvůli stejnému termínu ve 2. lize dvě nejlepší házenkářky Opatovic (brankářka Ansorgová a střelkyně Bittnerová), které jsou v Hlinsku na hostování. Za nepřízně počasí silného větru, chladna a místy i deště se přišlo podívat na tento duel jen 35 diváků, které první poločas ze strany domácích nemohl zahřát. Svěřenkyním trenérky Jany Horáčkové se nedařilo střelecky, a jak nám minule prozradila předsedkyně Házenkářského klubu Jana Vítová, rozhodující v tomto mači bude, jak se bude dařit právě střelecky, když je třeba podržet dorosteneckou brankářku Janu Říhovou. První půlka byla tedy ze strany favorita (dle postavení v tabulce) jalová, Chomutov dlouho držela ve hře nejzkušenější hráčka útočnice Jaroslava Čihařová, která sama z celkových patnácti branek zaznamenala dvanáct!

„O přestávce se toho obraně dalo vytknout málo. Snad jen tolik: předcházet trestným hodům, ze kterých soupeřky těžily. Zato útok dostal za jasný úkol zklidnit hru a trefovat branku," prozradila pro další fázi zápasu taktiku Jana Vítová. Zároveň poznamenala, že v poli se domácímu družstvu dařilo Severočešky přehrávat, bohužel s přetavením střel v góly to již bylo horší.

Ani druhý poločas nezačal pro Hlinsko dobře. Vše se zlomilo ve 36. minutě za stavu 11:11 a 12:12, kdy se domácí útočnice „chytily" a začala kýžená kanonáda. V závěru zápasu docházely síly i nejlepší chomutovské střelkyni Čihařové, a tak posledních pět minut patřilo bojovným házenkářkám z Olšinek, které se tak mohly radovat ze třetího vítězství v letošním ročníku.

Sestava a branky HK Hlinsko: Říhová Černá, Slavíčková, Kejzlarová, I. Volfová N. Kvapilová 8, P. Volfová 10, Š. Kvapilová 1, Hanusová 1, Melounová 2.

Ostatní výsledky předehrávky: Přeštice Krčín 19:17, Příchovice Dobruška 16:23, Brno Chomutov 19:17. 3. kolo:Tymákov Bakov 36:8, Příchovice Krčín 15:16, Přeštice Dobruška 13:12, Brno Žatec 12:17.

Neděle 13. září od 13:00 hodin: Hlinsko vs. Dobruška. „Jde o našeho prvního vážného soupeře, u kterého nelze počítat s bodovým ziskem. Naopak se budeme muset vyvarovat chyb, abychom nedostaly ‚kotel'. Dobruška disponuje střeleckou silou a nám naopak na postu brankařky schází zkušenost," je si vědoma předsedkyně HK Vítová. Připomeňme, že v premiéře Dobruška rozdrtila Draken Brno 32:15 a Tymákovu podlehla těsně 17:18.

1. Přeštice 4 4 0 0 85: 52 8

2. Tymákov 3 3 0 0 72: 37 6

3. HLINSKO 3 3 0 0 52: 41 6

4. Dobruška 4 2 0 2 84: 62 4

5. Krčín 4 2 0 2 62: 54 4

6. Žatec 3 2 0 1 48: 45 4

7. Příchovice 4 1 0 3 64: 63 2

8. Brno 4 1 0 3 60: 82 2