UJÍŽDÍ VLAK
Zatímco v předchozích letech byly schopny házenkářky Hlinska živit reálnou šanci na postup mezi nejlepší čtyři celky až do posledních podzimních kol, letos bylo rozhodnuto prakticky už v půlce základní části. Dá se říci, že z celkových osmi celků národní ligy jsou schopny hrát vyrovnaná utkání pouze se dvěma z nich. Porážet jsou hlinecké hráčky schopny pouze celek TJ Šroubárna Žatec a v duelech s TJ Stará Ves n/O je to většinou padesát na padesát. Přitom tomu není dávno, co byly hlinecké dívky pyšné na své výkony a sklízely obdiv okolí. Kde nastala chyba lze jen těžko říci, ale druhá nejhorší obrana v lize není rozhodně vizitkou, kterou by se chtěl celek pyšnit.

PRVNÍ POLOČASY
Problémem u hráček z Hlinska často bývají první půle, ve kterých se zdá, jako by se postupně rozehřívaly do správného tempa a až posléze předvedly, na co mají. Už mnohokrát v letošní sezoně otáčely duel, ve kterém po první půli prohrávaly o několik branek. V duelech s chvostem tabulky se zase o tak velký problém nejedná, ale v zápasech s první čtyřkou je prakticky rozhodnuto o vítězi střetnutí už o poločase.

CO DÁL?
Do konce nadstavbové části ligy zbývají hlineckým házenkářkám odehrát ještě dvě utkání a i přes výše zmiňované trable není třeba věšet hlavu. Příští utkání, hrané v sobotu na domácí palubovce, by měly „Hlinečandy" zvládnout, protože přijede poslední TJ Šroubárna Žatec, a s tou mají hlinecké hráčky velmi pozitivní bilanci.

Dalo by se říci, že se jedná o tým, na kterém si Východočešky vždy spraví chuť a ukojí svoji touhu po vítězství. V posledním kole to ale budou mít hráčky Hlinska o poznání těžší. Výhodou může být pro ně fakt, že i poslední zápas soutěže odehrají v domácím prostředí. Favorizovaného soupeře z Příchovic by tedy mohly alespoň potrápit a rozloučit se s letošní sezonou důstojným výkonem.

CÍLE DO BUDOUCNA
Určitě je dobře, že i v okrese Chrudim se nachází celek, který hraje nejvyšší soutěž v ženské národní házené, ale širší zájem veřejnosti by vzbudily bitvy finálovou čtyřku.

Určitě se dá souhlasit s faktem, že věci se lehčeji říkají, než konají, ale Hlinsko má na čem stavět. Předchozí ročníky nebyly zase nikterak výsledkově zlé a na letošní sezonu je potřeba urychleně zapomenout.