HK Hlinsko – TJ Sokol Rokytnice 23:19 (10:6).

Nelze v úvodu nepřipomenout slova předsedkyně Jany Vítové v prognóze na tento duel: „Vzhledem ke zranění řady našich hráček mám obavu, aby měl v neděli vůbec kdo hrát." I stalo se, přesto zlé je i pro něco dobré. V brance Hlinska nastoupila bývalá hráčka, která si ještě ráda zahraje za starou gardu – Šallyová. V obraně musela nastoupit teprve 15letá dorostenka Kateřina Havlová, když Poulová se zablokovaným krkem byla na lavičce připravena, kdyby náhodou nebylo jiné řešení. Ale útok tentokrát mile překvapil a zasloužil si proto velkou jedničku.

V pohledném, rychle vedeném pěkném utkání to zvláště v I. poločase v zadních řadách Hlinska klapalo nad očekávání. Protože útok konečně netápal, naopak se mu dařilo po všech stránkách - rychlé kombinace zakončoval přesnou střelbou, získal do poločasu čtyřbrankový náskok. „I hra v poli při obsazování a využívání chyb soupeřek vyzněla v náš prospěch," měla radost Jana Vítová. Druhý poločas byl už slabší, ale Hlinsko mělo nahráno, protože útok to vzal od první minuty na sebe a soupeř jeho nástup nezachytil, proto také dva důležité body zůstaly doma. Sestava a branky HK Hlinsko: Šallyová – Černá, Slavíčková, Havlová – Bonaventurová 7, Šárka Kvapilová 1, Nikola Kvapilová 7, Volfová 7, Hromádková 1, Hanusová.
Ostatní výsledky: Blovice – Chomutov 13:13!, Přeštice – Žatec 20:10, Modřany – Tymákov 10:26, Spoje Praha – Studénka 14:16, Dobruška – Krčín 20:9.

Program 21. a 22. kola: v sobotu 19. 5. Tymákov – Hlinsko od 14.30 hodin a v neděli 19. 5. Modřany – Hlinsko od 9.30 hodin. „Do Tymákova se pro body nejezdí a v Modřanech naopak je povinnost plně uspět," přeje si a tipuje tak předsedkyně Vítová.

1. Přeštice 20 18 2 0 389:260 38
2. Tymákov 20 16 1 3 405:271 33
3. Dobruška 20 15 1 4 433:297 31
4. Chomutov 20 11 2 7 354:310 24
5. HLINSKO 20 11 1 8 306:297 23
6. Rokytnice 20 10 1 9 345:397 21
7. Krčín 20 7 4 9 316:313 18
8. Studénka 20 7 3 10 271:319 17