SKO Hlinsko A - TJ Svitavy A 3:0 (20, 19, 17).

Dobrá nálada v týmu domácích se projevila i v samotném zápase, který po skvělém výkonu všech hráčů jednoznačně vyhrál 3:0. Soupeř se ani v jednom setu nedostal nad 20 bodů, a tak slušně zaplněná tělocvična mohla po cca hodině tleskat radujícímu se týmu domácích. V zápase se jim dařilo prakticky vše, vyzdvihnout lze kvalitní obranu na síti a mimořádně také důrazný servis, kterým soupeře dostávali pod soustavný tlak. Jedinou slabinou tak byl tradičně horší příjem podání.

Sestava Hlinska: Michal Půža, Václav Málek (oba S), Jiří Kohl, Martin Bořil (oba B), Martin Hudík (N), Tomáš Jirmásek (U), Ondřej Dvořáček(L).

SKO Hlinsko A - TJ Svitavy A 3:2 (-21, -18, 22, 13, 13).

Druhý zápas měl však od začátku úplně jiný průběh než ten úvodní. Domácí tým celkem snadno prohrál první dva sety a pokud chtěl pomýšlet na plný bodový zisk, měl před sebou nelehký úkol - vyhrát tři sety v řadě. Nemocného Aleše Bažouta do 3. setu vystřídal na bloku Martin Bořil, ostatní sestava zůstala stejná. Ve 3. setu domácí udávali tempo a přes mírné zaváhání v závěru získali set pro sebe. Ve 4. setu se zrodil nejvýraznější výsledek druhého zápasu, kdy Hlinečtí několika bodovými bloky obou blokařů rozložili hostující smečaře a skóre soupeře se zastavila na magické „třináctce“. Následoval už po několikáté v sezoně - zkrácený set. V něm domácí pokračovali v euforii z předchozího setu a i přes mírné zdramatizování v závěru získali 5. sadu a s ním i celý zápas v poměru 3:2. Po útlumu z prvních dvou setů se vrátili ke své odvážné hře, kdy přitvrdili na servisu a také v útoku. Spolu s kvalitní obranou na síti tato taktika přinesla své ovoce v podobě otočení nepříznivého skóre v jejich prospěch a v plný bodový zisk.

Sestava Hlinska: Michal Půža, Václav Málek (oba S), Jiří Kohl, Aleš Bažout (oba B), Martin Hudík (N), Tomáš Jirmásek (U), Ondřej Dvořáček(L) - střídal Martin Bořil.

Zápasy byly opět ukázkou kvalitního volejbalu obou týmů a početná skupinka domácích „fans“ si jistě přišla na své. Domácí tým si díky vítězství upevnil 3. pozici v tabulce, na které je pouze kvůli horšímu poměru setů za družstvem Chvaletic. Nyní následuje vánoční přestávka, po které se představí hlinecký tým opět na domácí palubovce, kdy 15. 1. 2012 přivítá od 10:00 hodin vedoucí tým tabulky Litomyšl.

Tabulku a všechny výsledky naleznete na stránkách Českého volejbalového svazu (http://www.cvf.cz/souteze.php?action=skupina&id=3640) . Výsledky včetně fotek z domácích zápasů naleznete také na Facebooku (http://cs-cz.facebook.com/pages/SKO-Hlinsko-A/280199565331200).

Klidné Vánoce a úspěšný vstup do Nového roku Vám přeje celý tým volejbalistů SKO Hlinsko.

(vm)