Hlinsko - Krčín 19:19 (11:9)

V podzimní premiéře v Krčíně (výhra 14:12) stály u zrodu nečekaného vítězství obě posily z Opatovic. Brankářka Ansorgová ani střelkyně Bittnerová však tentokrát nemohly týmu pomoci, a tak je konečná remíza dílem celého kolektivu, který dokázal soupeře v herně vyrovnaném zápase přehrávat.

Hlinsko bylo po celé střetnutí ve stálém vedení, až v polovině druhého poločasu Krčín poprvé stav srovnal a poté se obě družstva v dávání branek střídala. Trio domácích střelkyň to táhlo ve druhém poločase samo bez střídání, a tak se u něj postupem času únava začínala projevovat. Z toho důvodu dvě technické chyby zapříčinily, že Krčínu se v závěru podařilo vyrovnat. „Nakonec měl tento duel dramatický konec a my jsme pochopitelně rády, že jsme po dvou domácích porážkách vybojovaly alespoň bod," řekla nám Jana Vítová, předsedkyně HK Hlinsko.

Sestava a branky domácích: Říhová Černá, I. Volfová, Kejzlarová, Slavíčková Melounová 3, P. Volfová 12, N. Kvapilová 4, Hanusová, Hromádková.

V neděli 18. října zajíždí HK Hlinsko do Chomutova a zde už by mohly týmu pomoci opatovické posily, které již podzimní část II. ligy dohrály. K tomu Jana Vítová: „Na sever Čech budeme mít obě děvčata z Opatovic, takže bychom rády plně bodovaly. Vzhledem k tomu, že náš příští soupeř je stále bez bodového zisku, nelze jej podcenit. Řada jeho bývalých hráček nedávno skončila, a tak nevíme, zda je ještě proti nám nepovolají."

Ostatní výsledky: Příchovice Tymákov 15:16, Brno Dobruška 15:29, Žatec Chomutov 17:11.

Ke dni 6. 10. 2015 odstoupilo na základě svého rozhodnutí družstvo Sokola Bakov ze soutěže. Utkání tohoto týmu odehraná do výše uvedeného termínu byla v souladu se Soutěžním řádem SNH anulována, zápasy po tomto termínu byly zrušeny. (dom)

1. Tymákov 9 8 0 1 167 : 125 16

2. Dobruška 9 7 0 2 230 : 131 14

3. Přeštice 8 6 1 1 137 : 107 13

4. Příchovice 9 5 0 4 163 : 111 10

5. Hlinsko 9 4 1 4 136 : 156 9

6. Krčín 9 4 1 4 186 : 157 9

7. Žatec 9 3 1 5 146 : 157 7

8. Draken Brno 9 1 0 8 111 : 201 2