Celý závod se odehrál víceméně v režii nakonec vítězné trojice Martin Zlámalík (Volvo Auto Hase MTB Team), Martin Bína (CT Budvar) a Petr Dlask (TELENET FIDEA CYCLING TEAM) a především prvně jmenovaný už od úvodních minut dokazoval, jaké má v Hlinsku cíle. Při nájezdu do 4. kola už měla vedoucí trojice zhruba 20 vteřin náskok, Petr Dlask už ale začal trochu ztrácet. Konec závodu tak byl ve znamení souboje Zlámalík - Bína, který nakonec pro někoho možná překvapivě vyhrál právě závodník týmu Volvo Auto Hase MTB Team.

Z domácíh borců dojel nejlépe na 16. místě Filip Adel v dresu Cyklo Team Budvar Tábor a 20. byl Lukáš Příhoda závodící za pořádající Klub cyklistiky Hlinsko.

Výsledky kategorie Elite+U23: 1. Martin Zlámalík (Volvo Auto Hase MTB Team), 2. Martin Bína (CT Budvar), 3. Petr Dlask (TELENET FIDEA CYCLING TEAM), 4. Kamil Ausbuher (Prodoli Remerx Team), 5. Vladimír Kyzivát (JOHNSON CONTROLS AŠ MB), … 16. Filip Adel (Cyklo Team Budvar Tábor), … 20. Lukáš Příhoda (KLUB CYKLISTIKY HLINSKO).

Řekli k závodu:

Martin Zlámalík: "Dneska to vyšlo dobře, po dlouhé době konečně nejvýše na bedně. Dlouho jsme jeli spolu s Bíničem a střídali se, takže jsem se "cítil" na závěrečný spurt. Jenže ten se nakonec nekonal, protože Bínič měl v posledním kole problém. Dnešní výhra není výsledkem nějakého plánu. Myslím, že na vítězství jsem měl i v některých předchozích závodech."

Martin Bína: "Měl jsem někdy v půlce závodu trochu krizi, čehož Zláma využil a ujel. Pak jsme se opět sjeli, jenže já lehnul kousek za depem. To rozhodlo. Nemůžu říct, jestli bych Zlámu "udělal" v závěrečném spurtu, kdybych nespadl. Celkově se mi ale jelo hodně dobře."

Petr Dlask: "Spokojený rozhodně nejsem, protože cítím, že bych měl na domácí půdě vyhrávat. Mám permanentní zdravotní potíže se zády, dneska se při závodě opět přihlásily. Místy jsem měl pocit, že jedu jako ochrnutý. Letos se ještě uvidíme na Holých Vrších a tak na 60% přijedu i do Uničova."

Zdroj: www.cyklokros.cz