V jarní části získal ze čtyř zápasů plný počet bodů. Celková bilance: 12 - 0 - 4, skóre 280:233 a 24 bodů (tři za Chomutovem, sedm za Dobruškou).

HK Hlinsko - Šroubárny Žatec 29:20 (15:12)

Zápas třetího s jedenáctým se musel divákům líbit, neboť domácí hráčky na co sáhly, to tam jak se říká spadlo. Padesátka diváků tak byla svědkem nevídaného počtu branek. Družstvo Hlinska nastoupilo ve standardní sestavě, zároveň počet branek: Zubová - Volfová, Kadaníková, Černá - Bonaventurová 11, Hanusová, Horáčková 8 - Tichá 2, Melounová 7, Zezulová 1.

HK Hlinsko - Spoje Praha 23:10 (14:8)

Ani sedmý celek tabulky nebyl tentokrát pro rozjetý celek Hlinska velkou překážkou. V domácí obraně místo Kadaníkové (stop pro ŽK) nastoupila Poulová, kterou ve druhé půli vystřídala dorostenka Kopecká. Jinak sestava nedoznala dalších změn. Proti sobotnímu utkání se dařilo brankářce a také útočnice na čele se Štěpánkou Bonaventurovou se činily: Bonaventurová 10, Melounová 5, Tichá 4, Horáčková 3, Zezulová 1.

„Po čtyřech jarních mistrovských zápasech nás čeká perný oříšek, a to utkání na hřišti vedoucí Dobrušky (v neděli 6. května od 10.30 hodin), která až o minulém víkendu ztratila první bod v soutěži za remízu 21:21 na hřišti druhého Chomutova. Pokud bychom měli tohoto soupeře doma, byla by naděje při naší dobré formě i na vítězství, ale na jeho hřišti to bude velmi těžké. Záležet bude také na výkonu rozhodčího,“ je si vědoma o příštím utkání trenérka Lenka Boguajová.

Jaromír Doležal