1. zápas: Ježci H. Městec – HBC Olymp J. Hradec 1:0 (0:0, 1:0, 0:0). Branka: Mlejnek. Celek Olympu byl spolu s Novým Strašecím jediným týmem, který dokázal Ježky v základní části porazit hned dvakrát, a to jak v domácím prostředí, tak v heřmanoměstecké Ježkárně. Hosté také přijeli sebevědomě a patřil jim úvod zápasu. Ježky však držel brankář Smékal. Od druhé třetiny Heřmanoměstečtí vyrovnali hru a v polovině zápasu přišla rozhodující akce. Mašík našel Wabera, který prodloužil na Mlejnka a ruce domácích vyletěly nahoru – 1:0. Další míček za svá záda brankář Jihočešchů Průša již nepustil, a tak diváci museli vzít zavděk fotbalovým výsledkem.

2. zápas: Ježci H. Městec – HBC Olymp J. Hradec 3:1 (1:0, 0:0, 2:1). Branky: Drenko, Stránský, Mašík. Hosté začali ještě aktivněji než v prvním duelu, ale přibrzdil je vedoucí gól Drenka. Ve druhé třetině Olymp srovnal při dvojnásobné početní převaze na 1:1 a brankář Smékal tak byl poprvé v sérii překonán po 76 minutách při 52. střele! Zanedlouho rozezvučel Waber břevno branky Olympu, což bylo jakýmsi signálem pro závěrečnou zteč Ježků. Při přesilovce kapitán Stránský upravil na 2:1. Hosté dohrávali v oslabení, přesto se pokusili o power play a při ní pečetil zkušený mašík na 3:1.

Série pokračuje o víkendu v Jindřichově Hradci. První mečbol mají Ježci v sobotu od 14 hodin, případné čtvrté utkání se hraje v neděli rovněž od 14 hodin. Pro zájemce z řad fanoušků bude k dispozici autobus zdarma (odjezd v 10 hodin z Heřmanova Městce).

Bližší informace podá zájemcům předseda Fanklubu Martin Bláha (724 044 379, mail: blaha@jezci.cz).