Série Medvědi Pardubice - Jokerit Chrudim B

Po výsledcích 2:1, 4:3 a 4:5 šli Chrudimští do víkendových bojů o finále s cílem vyrovnanou sérii ještě zdramatizovat, což se jim dokonale podařilo.

4. zápas: Chrudim B Medvědi 6:4 (1:0, 2:2, 3:2)

Branky vítězů: Filip, Solnický, Bureš, Čejgl, Papoušek, Žáček.

Domácí již mohli využít „pendly" z A týmu, který minulý týden z play off vypadl, postavili čtyři kompletní útoky a od začátku byli lepší. V polovině už také Jokerit vedl 3:0, jenže pak polevil a hosté toho využili čtyři minuty před koncem ve zbytečné přesilovce vyrovnali na 4:4. Drama však Chrudimští nepřipustili a za minutu jim Filip opět zajistil vedení, které ještě v závěru potvrdil Žáček.

Sestava domácích: Ament Bobek, L. Novelinka, Pirkl, Pecina, Švarc Čermák, Hořeňovský, Dyntar Řehák, Bureš, Filip Žáček, Solnický, Gabriel Čejgl, Papoušek, Kišš.

5. zápas: Medvědi - Chrudim B 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Branky: Veselík, Jirsa Frk 2, Gabriel, Filip.

Vstup do zápasu se hostům podařil, když v 6. minutě otevřel skóre Frk. I ve druhé třetině pak měli více ze hry, ale z gólu se radoval soupeř, z brejku se prosadil Veselík. Chrudim šla po chvíli znovu do vedení, v přesilovce prošla se štěstím nahrávka Řeháka až k Filipovi, který nekompromisně zavěsil (1:2). Medvědi ale dokázali ještě do druhé přestávky znovu srovnat, v přečíslení se trefil Jirsa. Rozhodnutí zápasu a vlastně i celé série přišlo v polovině závěrečného dějství, kdy míček do brány procedil Gabriel. Potvrzení postupu Jokeritu pak přišlo při power play domácích, do prázdné branky uzavřel sérii Frk.

Sestava Jokeritu Chrudim B: P. Novelinka Bobek, Krupka, Pirkl, Hladík, L. Novelinka, Švarc Čermák, Hořeňovský, Dyntar Řehák, Bureš, Filip Žáček, Solnický, Gabriel Čejgl, Papoušek, Frk.

Konečný stav série: 2:3, postupuje Chrudim B

Série Delta Pardubice - Holcim Prachovice

Zde byly odehrány do víkendu jen dva zápasy, a to s výsledky 7:2 a 9:1. Prachovičtí se na domácím hřišti chtěli v sobotu pokusit o zázrak a sérii s vysokým favoritem ještě protáhnout. A byli k tomu velice blízko…

3. zápas: Prachovice Delta 3:4 po SN (0:1, 3:0, 0:2 0:1)

Branky domácích: Jerusalém, Hubáček, Hruban.

Oproti prvním zápasům Prachovice doma Deltu potrápily mnohem více. Sice již po 16 vteřinách hry prohrávaly, ale pak začaly být lepší, všude byly dřív a Deltu přehrávaly ve všech směrech. Gólově se to projevilo ve druhé části, v níž domácí hnáni vynikajícími fanoušky třikrát rozvlnili síťku (3:1). Bohužel v posledním dějství přišlo vyloučení domácího hráče na 5 minut + do konce zápasu, Delta nasadila elitní útok se zkušenostmi z extraligy a srovnala skóre na 3:3. Další pohromy ještě pochytal skvělý gólman Radek Brož. V nájezdech pak hosté nekompromisně proměňovali jedno trestné střílená za druhým, zatímco domácí to dokázali pouze jednou.

Sestava Holcim Prachovice: Brož Mašek, Sotona, Kasal, O. Kosina Dvořák, Čep, Šafář, Hubáček, J. Kosina, Katrušin, Hruban, Kolář, Jerusalém, Javorek.

Konečný stav série: 3:0, postupuje Delta Pardubice.

Finále play off Krajské ligy hrané na tři vítězné zápasy startuje již tuto sobotu a neděli na hřišti v Pardubicích Svítkově (vždy od 16:00 hodin). Příští víkend bude na programu třetí i případný čtvrtý zápas v Chrudimi (vždy od 11:00 hodin). Případné rozhodující páté utkání by se pak odehrálo hned v pondělí večer opět na Svítkově.

RADEK PECINA