Přitom jejich finálový soupeř Medvědi Pardubice vedl v sérii již 2:0 a byl krůček od postupu. Stejně jako loni s Olympií Hradec Králové ale ten rozhodující krok neudělal.

Pátý zápas: Medvědi Pardubice – Jokerit Chrudim 1:2 (0:1, 0:1, 1:0).

Branky: Šťastný – Vala, Filip. V úvodu byla na obou mužstvech znát nervozita, důležitost utkání byla zřejmá. Opticky sice měli celou třetinu více ze hry Medvědi, v 7. minutě ale první vážnější příležitost a střela Valy přiblížila Jokerit k postupu. Ve druhé části se hra vyrovnala a po pěti minutách zvýšil příklepem z mezikruží Filip na 0:2. Domácí se snažili s nepříznivým výsledkem něco udělat, zejména při přesilovce zle zatápěli před brankou Kavána, změny skóre se ale nedočkali.

A když už se jim konečně minutu před koncem druhého dějství podařilo skórovat Šťastným, zjistilo se, že nahrávající Veselík nebyl uveden v zápise! Gól tak nebyl uznán a pro samotného hráče finále skončilo. V závěrečném dějství tlak Medvědů narůstal, zapomínali však na zadní vrátka a po jednom z rychlých brejků orazítkoval Hořeňovský tyč.

Pardubičtí se nakonec čtyři minuty před koncem kontaktní branky dočkali a zadělali tak na závěrečné drama. Chrudimští však přestáli i poslední oslabení a závěrečnou power play a mohli se radovat z postupu. Druhou Národní hokejbalovou ligu už budou konečně moci hrát na vlastním hřišti, které se bude v sobotu 3. července po rekonstrukci slavnostně otevírat.

Sestava Jokeritu: Kaván - Zdražil, Vágner, Krupka, Drápalík, Vlk, Bobek, Ždímal, Bureš - Čermák, Dyntar, Rybář - Řehák, Hejtmánek, Vala - Filip, Solnický, Hořeňovský – Papoušek.

RADEK PECINA