Pátý zápas:
Jokerit Chrudim – H.A.K. Hradec Králové 5:2 (0:0, 3:0, 2:2).

Utkání začalo oboustranně opatrně, bylo vidět, že jde o hodně. V první třetině se proto zrodilo pouze po jedné šanci na obou stranách, ale jak domácí Slavík, tak hostující Urbanec síťku nerozvlnili. Až ve druhé minutě druhé části se naskytla Jokeritu první početní výhoda, kterou hned po čtyřech vteřinách po Burešově vyhraném buly zúročil Holub. Chrudimští pak zkušeně zatáhli střední pásmo a Hradecké takřka k ničemu nepustili. Sami pak minutu před druhou sirénou dvakrát udeřili, když nejprve využil Slavík přesilovku pět na tři a chvíli poté ještě Holub v „klasické“ početní výhodě vymetl šibenici (3:0).

Když pak v úvodu posledního dějství završil kapitán David Holub hattrick a pět minut před koncem završil Polák na 5:0, bylo o postupujícím rozhodnuto. Závěrečná korekce hostů na tom již nemohla nic změnit.

Ihned po skončení utkání propukla v chrudimském týmu velká radost z postupu přes silného soupeře, kterou vyjádřili třeba i tím, že vysypali na hřiště mech a ten rozšlapali.

Fakta – branky: Holub 3, Slavík, Polák – O. Mlateček, Šatara. Rozhodčí: Beneš – Mach. Vyloučení: 4:9, navíc Holub (CR) 5 min + do konce. Využití: 4:2. Diváků: 70.

Sestava vítězů: P. Novelinka – Bureš, Trojek, Janeček, Pecina, Böhm, Šmíd – Slavík, Holub, Gabriel – Cvrček, Seidler, Polák – L. Novelinka, König, Kleprlík – Ventura, Vaško.

Ve finále play off se Chrudimští střetnou s vítězem dlouhodobé základní části 1. HBC Svitavy, série startuje o tomto víkendu.

Vladimír Gabriel, trenér Jokeritu Chrudim: „Série byla absolutně vyrovnaná a já musím poděkovat klukům, že k ní přistoupili velmi zodpovědně a úspěšně ji zvládli. Od začátku jsem jim věřil a oni mne nezklamali. Ukázalo se, že máme asi větší fyzičku a přesto, že Hradec hrál velmi dobře, dokázali jsme postoupit. Před našimi kluky smekám. Přestože celý rok kvůli opravě hřiště prakticky netrénujeme, jsme ve finále. A to je navíc absolutně otevřené, půjdeme do něj se vztyčenou hlavou.“

Dodejme jen, že hráči i příznivců hokejbalového klubu Jokerit Chrudim mají další důvod k radosti. Jejich areál u krytého bazénu by měl být po rekonstrukci provozuschopný již od podzimní sezony, a tak odpadne dojíždění na zápasy i tréninky do „azylu“ v pardubickém Svítkově.

RADEK PECINA