Hokejbalisté místního Jokeritu hrají finále Oblastní ligy a zatím v něm utekli „hrobníkovi z lopaty“. Po dvou zápasech série prohrávali s Medvědy Pardubice 0:2, ale dokázali její stav srovnat na 2:2, a tak o postupujícím do 2. Národní hokejbalové ligy rozhodne poslední, páté střetnutí.

1. zápas: Medvědi Pardubice – Jokerit Chrudim 2:0 (0:0, 1:0, 1:0). Branky: Hanuš, Borovec. V první třetině byli hosté aktivnější, zejména jejich první útok Řehák – Filip - Turčáni dělal Medvědům velké starosti. Leč kýžený gól nepřišel a postupem hry začali přebírat iniciativu domácí. V polovině utkání se také dostali do vedení střelou Hanuše z mezikruží. Třetí dějství opět začalo náporem Jokeritu. Medvědi však zabetonovali obranné pásmo a naopak vyráželi k rychlým protiútokům, po jednom z nichž Borovec zvýšil na 2:0. Hosté se brankové radosti nedočkali ani v závěrečné power play.

2. zápas: Medvědi Pardubice – Jokerit Chrudim 4:1 (2:1, 0:0, 2:0).
Branky: Borovec 2, Vodrážka, Veselík – Zdražil. Hosté začali opět náporem. Ve druhé minutě ještě neproměnil obrovskou šanci Turčáni, o minutu později již ale Zdražil od modré prostřelil vše. Z vedení se ale Chrudimští radovali jen jedno střídání, než po chybě v obraně vyrovnal Vodvárka. A za osm minut otočil skóre Borovec (2:1). Od druhé třetiny pokračoval Jokerit v tlaku, narážel však na vynikajícího domácího brankáře Jeřába. V poslední třetině pak naopak ještě po rychlých brejcích sám dvakrát inkasoval.

3. zápas: Jokerit Chrudim – Medvědi Pardubice 3:2 (3:1, 0:1, 0:0).
Branky: Dyntar, Hejtmánek, Filip – Kabeláč, Němec. Přestože Chrudimští přeskupili sestavu, nezačali dobře a ve 3. minutě dokonce ve vlastní přesilovce inkasovali úvodní gól. Za tři minuty ale Dyntar vyrovnal a ještě do první sirény nasázeli domácí soupeři další dvě branky. Od druhé třetiny získali optickou převahu hosté, ale dokázali jen snížit. Více jim pozorná obrana v čele s vynikajícím Kavánem nepovolila.

4. zápas: Jokerit Chrudim – Medvědi Pardubice 5:2 (4:2, 0:0, 1:0).
Branky: Filip 2, Dyntar, Řehák, Čermák – Hanuš, Němec. Do tohoto střetnutí vlétl Jokerit jako velká voda. Již v 10 vteřině otevřel skóre Dyntar a ještě na konci první minuty přidal Filip druhý gól. Po sedni minutách pak svítil na ukazateli skóre stav 4:0 a přestože se Medvědům podařilo ještě to konce první třetiny dvěma brankami hrozící debakl zastavit, na vítězství mohli zapomenout.

Sestava Jokeritu:
Kaván – Drápalík, Krupka, Vlk, Ždímal, Bobek, Bureš, Zdražil, Vágner – Čermák, Dyntar, Rybář – Turčáni, Řehák, Filip – Hořeňovský, Solnický, Holub – Vala, Hejtmánek, Papoušek.
Rozhodující pátý zápas se odehraje v sobotu v Pardubicích – Svítkově. Chrudimští si věří, naopak soupeř je na pokraji infarktu. Již loni ve finále s Olympií Hradec Králové se mu totiž „povedlo“ ztratit dvouzápasové vedení. Radovat z postupu se ale může jenom jeden.