Před odvetnými duely v Heřmanově Městci je tak stav série vyrovnaný 1:1.

V Heřmanově Městci se nyní bude hrát v pátek 1.KVĚTNA od 16:00 a v sobotu 2.KVĚTNA od 14:00.

FOTOGALERIE I TEXT - J.Metelka, www.jezci.cz


HBC Nové Strašecí - Ježci Heřmanův Městec 3:2 (1:1,1:1,1:0)
Střely: 45:31, vyloučení: 6:11, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 0:0

Začátek zápasu se Ježkům povedl. Domácí si sice vypracovali mírnou převahu, ale bez vážnější šance a jamile vyrobili první volné okénko v obraně ztrestal je pohotový Waber - 0:1. Za pouhých dvacetdva vteřin však bylo vyrovnáno.

Kanonýr Průša se obtočil kolem Teplého a rozjásal zaplněé ochozy - 1:1. Oba dva zápasy sledovala skvělá divácká kulisa. Domácí diváci hnali žlutomodré do útoku a hned zkraje druhé části po kombinaci dvou nejlepších domácích hráčů Průši a Gengela otočil skóre ve prospěch Nového Strašecí Duchoň - 2:1.

Heřmanoměsteckým vyšla skvěle střední pasáž hry. Navíc v přesilové hře srovnal skóre neúnavný Drenko, který prostřelil domácího brankáře Šnobla - 2:2. Vstup do třetí části se však Ježkům nepovedl a domácí toho využili. Daenemerk šikovně tečoval Beznoskovo nahození - 3:2.

Domácí byli lepší a dlouho Ježky nepouštěli do vážnější šance. Jako blesk s čistého nebe se však pět minut před koncem před prádnou brankou zjevil Schiller, toužebný vyrovnávací gól však vstřelit nedokázal a v početně obsazených ochozech to poté ještě dlouho hučelo údivem.

Samotný závěr domácí zvládli a připsali si první bod v sérii. Kromě porážky Ježci přišli i oporu zadních řad Pištu, který si ze zápasu odnesl zlomenou ruku a sezóna pro něho s největší pravděpodobností skončila.

HBC Nové Strašecí - Ježci Heřmanův Městec 3:4 p (0:1,1:1,2:1)
Střely: 32:36, vyloučení: 5:8, využití přesilovek: 3:1, oslabení: 0:2

Polední procházka po zámeckém parku v Lánech a lehký oběd u pana prezidenta včetně návštěvy kostela a zámecké kaple přivedl v neděli na hřiště úplně jiný heřmanoměstecký tým. Obrovské odhodlání, nasazení a velké ježčí srdce se ukázalo v druhém semifinálovém utkání.

Ježci bez dvou velkých opor zadních řad Jana Koláře a Radovana Pišty odehráli nejlepší zápas v první lize. V první třetině především trojlístek Kadaňka, Waber a Mlejnek si vypracoval nejednu šanci. Gól však přišel až v situaci, kdy se k náporu nadechovali domácí. Vyloučený kapitán Stránský sledoval rychlý výpad dvojice Novotný - Mašík a vedoucí branku v utkání ve vlastním oslabení - 0:1.

Tento gól zmrazil kromě novostrašeckých hokejbalistů i publikum a Ježci toho dokázali využít. Na kraji druhé třetiny v přesilovce napřáhl Drenko a jeho střely v play-off prostě a jednoduše končí v síti - 0:2.

Domácí postavila na nohy v polovině utkání přesilová hra, když nadvakrát uspěl před Smekalem Beznoska - 1:2. V tu chvíli patřilo hřiště borcům ve žlutém a Ježci odolávali jen s vypětím všech sil. Vyrovnání však přeci jen přišlo a to ve čtvrté minutě třetí třetiny, když v přesilovce 4 na 3 zamířil přesně Porcal - 2:2. Závěr zápasu však byl strhující.

V čase 42:13 byl vyloučen Drenko a domácím se tak v závěru nabídla přesilová hra. Zle zatápěli přetížené obraně Ježků, ale najednou prolétla středním pásmem dvojice Mlejnek Waber a heřmanoměstecký superstřelec minutu a devatenáct vteřin před koncem strhl vedení na stranu Ježků - 2:3.

Domácí si vzali okamžitě oddechový čas a stále ještě v probíhající přesilovce dokázali přeci jen srovnat. A nebyl to nikdo jiný než nejlepší hráč v dresu Nového Strašecí karel Průša - 3:3.

Šlo se tedy do prodloužení a to bylo pro Ježky opravdovým očistcem. Domácí v něm totiž hráli dvě a půl minuty dlouhou přesilovou hru 5 na 3, když byl postupně vyloučen Mlejnek, Hubáček a Hodr.

Vypracovali si řadu šancí, tu největší klíčovým záklrokem odpoledne na brankové čáře zastavil opět výborný Smekal. Oslabení Ježci ubránili a v čase 6:25 prodloužení přišlo klasické nedáš dostaneš. Teplého střela byla nejprve zblokována, následovala druhá a následná dorážka Tomáše Kadaňky strhla vlnu obrovského nadšení na stranu Heřmanova Městce.

Zkoprnělou novostrašeckou arénou tak zazněla vítězná "kšanda" znamenající následující dva duely na hřišti Heřmanova Městce.

Sestava Ježků:
Smekal (náhr. Menc) - Teplý, Kopecký, Drenko, Hutla, Schiller, Stránský, Pišta (pouze v sobotu) - Hodr, Švihlík, Hubáček, Waber, Mlejnek, Novotný, Jošt, Kadaňka, Filip, Mašík (pouze v neděli)

Na Strašáky v pátek a v sobotu
PÁTEK 1.5.2009 - 16:00 - Ježci Heřmanův Městec v. HBC Nové Strašecí
SOBOTA 2.5.2009 - 14:00 - Ježci Heřmanův Městec v. HBC Nové Strašecí

VÍCE ČTĚTE NA WWW.JEZCI.CZ