2. Národní liga

Heřm. Městec – Živanice 6:1 (1:1, 4:0, 1:0)
Branky: 16. a 44. J. Böhm, 10. R. Böhm, 26. Běloušek, 30. Drbohlav, 30. Míšek – 7. M. Bureš.
Po vyrovnané první třetině, v níž hosté dokonce vedli, předvedli Ježci v té druhé brankovou smršť, jíž rozhodli o svém vítězství.

Živanice – Heřm. Městec 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 25. Klička – 12. Škubník, 17. L. Menc, 44. Macenauer.
Ve druhém, podstatně vyrovnanějším zápase Živanice v polovině střetnutí snížily na 1:2. Heřmanův Městec si tak výhru, a tím pádem i postup do semifinále, definitivně pojistil až při závěrečné power play soupeře.
Sestava Ježků Heřmanův Městec: P. Menc – L. Menc, J. Böhm, Míšek, Myška, Honek, Flídr, R. Böhm, Škubník, Drbohlav, Běloušek, Doležal, Kopřiva, Kozel, Macenauer, Novák.

Jokerit Chrudim – Svítkov B 5:3 (3:2, 0:1, 2:0)
Branky vítězů: Nevečeřal a Kišš 2, L. Novelinka.

Svítkov B – Jokerit Chrudim 4:5 (1:1, 3:2, 0:2)
Branky vítězů: Seidler a Čejgl 2, Nevečeřal.
Dvě utkání jak přes „kopírák" sehrál ve čtvrtfinále Jokerit s rezervou Svítkova. V obou se dostal soupeř do jednogólového vedení, aby Chrudimští otočili na 3:1 ve svůj prospěch. Svítkov pokaždé dorovnal na 3:3, ve třetí periodě ale „žolíci" dvěma brankami rozhodli o svém vítězství. Chrudim odvedla precizní výkony a postoupila zaslouženě.
Sestava Jokeritu Chrudim: P. Novelinka – L. Novelinka, Trojek, R. Staněk, D. Staněk, Nevečeřal, Čejgl, Kišš, Š. Šídlo, Bureš, Seidler.

Chlumec n. C. – Prachovice 7:5 (5:2, 0:1, 2:1)
Proti lídrovi tabulky a velkému aspirantovi postupu nezačaly Prachovice dobře a v první třetině pětkrát inkasovaly. Pak se ale zvedly a nakonec odehrály solidní zápas s přijatelným výsledkem.

Prachovice – Chlumec n. C. 1:8 (1:3, 0:3, 1:2)
Odveta se Holcimu nevydařila, Chlumec byl po všech stránkách lepší.
Také semifinálové série se hrají pouze na dvě vítězství a střetnou se v nich Chlumec nad Cidlinou s Autosklem Pardubice C a pro nás v atraktivním derby Heřmanův Městec s Jokeritem Chrudim. První zápas se odehraje v neděli 17. května v 17:00 hodin v Heřmanově Městci, druhý a případně třetí pak příští víkend.

Krajská liga

Chrudim B – Pretorian Pce 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Branky: Seidler 2, Krupka, Dyntar, Filip.
Domácí na soupeře vlétli, již v první třetině mu nasázeli tři góly a celý zápas bezpečně kontrolovali. Čisté konto vychytal Filip Ament.

Pretorian Pce – Chrudim B 2:4 (1:3, 0:1, 1:0)
Branky vítězů: Řehák 2, Krupka, Hořeňovský.
Také v odvetě patřil nástup rezervě Jokeritu, která brzy vstřelila tři branky. Domácí ale nechtěli dát svou kůži lacino, bojovali, podařilo se jim snížit na 1:3, jinak ale jejich ambice ničil gólman Kaván. Když pak přidal čtvrtý úspěch hostů agilní Řehák, bylo rozhodnuto.
Sestava Jokeritu Chrudim B: Ament, Kaván – Krupka, Bobek, Pirkl, Hladík, Švarc, Žáček, Vala – Dyntar, Hořeňovský, Řehák – Seidler, Gabriel, Frk – Solnický, Papoušek, Filip – Papoušek.

O semifinálovém soupeři Jokeritu B se rozhodne v sobotu, když série Žamberk – Jaroměř a Delta Pardubice B – Chlumec nad Cidlinou B jsou 1:1 na zápasy.

RADEK PECINA