2. Národní liga

Heřm. Městec - Jokerit Chrudim 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Branky: Běloušek 2, R. Bőhm, Škubník, Novák, Patrik Pilař D. Staněk 2, Musil.

Domácí nastoupili do zápasu s jasným cílem zvítězit, vytvořili si velký tlak a brzy vedli 2:0. Ještě do první přestávky se ale hostům podařilo snížit. Ve druhé třetině již nebyl nápor Ježků tak enormní, přesto se jim i díky přesilovým hrám podařilo odskočit na 4:1. V závěru druhé třetiny ale hosté opět snížili a hned v úvodu posledního dějství vstřelili dokonce kontaktní gól na 4:3. Heřmanův Městec ale nechtěl připustit nějaké komplikace a dvěma úspěšnými dorážkami rozhodl o své zasloužené výhře.

Sestavy Ježci Heřmanův Městec: P. Menc J. Bőhm, L. Menc, Myška, Sliacký, Kratochvíl, Honek Běloušek, Škubník, R. Bőhm, Doležal, Kopriva, T. Pilař, Novák, Jošt, Patrik Pilař. Jokerit Chrudim: P. Novelinka Vágner, R. Staněk, Nevečeřal, L. Novelinka, Kišš, Šídlo, D. Staněk, Bureš, Musil.

Prachovice - Živanice 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 7. a 39. Hruban, 24. T. Čep, 37. M. Čep 29. Matějovský.

Na sezonu natěšení domácí měli usnadněnou úlohu, když se soupeř nesešel a přijel s pouhými pěti hráči v poli. Přesto držel s Holcimem dlouho krok a minutu před koncem druhé třetiny dokonce snížil na 2:1. V poslední patnáctiminutovce již domácí své fyzické síly přetavili v další dva góly. Zajímavostí je, že v zápase nebyl ani jeden vyloučený!

Sestava Holcimu Prachovice: Brož M. Čep, T. Čep, Dvořák, Hájek, Hruban, Hubáček, Javorek, Kasal, Kosina, Sotona, Zavřel, Živný.

Ve druhém kole se v sobotu 12. září všichni naši účastníci představí na hřištích soupeřů. Ježci jedou do České Třebové, Prachovice do Svitav a Chrudim do Přelouče.

Krajská liga

Splašené Hole Pardubice - Heřm. Městec B 4:8 (2:3, 1:2, 1:3)

Střelci nehlášeni.

Hosté byli po většinu zápasu lepším týmem a jejich výhra je naprosto zasloužená. Může je mrzet snad pouze neuznání dvou podle nich zcela jasných gólů, mohli tak hned v prvním kole čepovat desítku.

Sestava rezervy Ježků: Synek Honek, J. Bőhm, Horníček, T. Mach Macenauer, Kadaňka, Jošt, Kozel, K. Mlejnek, O. Mach, Secký.

Ve druhém kole hostí v neděli 13. září od 13:00 hodin rezerva Ježků Opatovice, rezerva Jokeritu míří do Pardubic, kde na ně čeká C tým extraligové Alfy. (rp)