Hokejbalová sezóna už pomalu vrcholí. Dostalo se tedy na čtvrtfinálové souboje play-off. V nich si zatím suverénně vede tým Ježků z Heřmanova Městce, který v 2. národní hokejbalové lize dvakrát přehrál rezervu Přelouče a jistě kráčí za postupem. To Chrudim si tak suverénně v prvních zápasech nepočínala. Úvodní střetnutí proti Deltě sice poměrně jasně opanovala 7:2. O den později však ještě výraznějším rozdílem padla (0:7). Série je tedy vyrovnaná.

I v nižší KHbL mají zastoupení výše zmiňované kluby. Ve čtvrtfinále navíc narazily právě na sebe. Okresní derby zatím vyznívá lépe pro rezervní tým Jokeritu, který Ježkům v prvním utkání uštědřil těžký debakl a dokázal vyhrát i druhý zápas série.

2. NHbL
Chrudimsko – Hokejbalová sezóna už pomalu vrcholí. Dostalo se tedy na čtvrtfinálové souboje play-off. V nich si zatím suverénně vede tým Ježků z Heřmanova Městce, který v 2. národní hokejbalové lize dvakrát přehrál rezervu Přelouče a jistě kráčí za postupem. To Chrudim si tak suverénně v prvních zápasech nepočínala. Úvodní střetnutí proti Deltě sice poměrně jasně opanovala 7:2. O den později však ještě výraznějším rozdílem padla (0:7). Série je tedy vyrovnaná.
I v nižší KHbL mají zastoupení výše zmiňované kluby. Ve čtvrtfinále navíc narazily právě na sebe. Okresní derby zatím vyznívá lépe pro rezervní tým Jokeritu, který Ježkům v prvním utkání uštědřil těžký debakl a dokázal vyhrát i druhý zápas série.

Chrudim – Delta 7:2 (1:1, 4:0, 2:1)
Branky: Kišš 3, Pecina, Čejgl, Paukrt, Bureš – Horák, Filip.
První zápas nabídl v podání pardubického klubu mdlý výkon, který rozhodně neodpovídal zápasům v play-off. Chrudim svého soupeře jednoznačně přehrála. Hosté stíhali tempo zápasu přibližně do poloviny. Pak začali dělat individuální chyby, které Žolíci nelítostně trestali a pohodlně si došel pro první vítězství v sérii.

Chrudim – Delta 0:7 (0:1, 0:3, 0:3)
Branky: Novotný, Kohoutek, Horák, Maixner, Filip, Švihlík, Waber.
To druhé utkání se vyvíjelo naprosto jinak. Základ svému vítězství dali hosté už v první třetině, kdy využili tlak z přesilové hry a krátce po jejím skončením vstřelili první gól. Na začátku druhé periody navíc Delta odskočila už na dvoubrankový rozdíl, když se šťastně trefil Kohoutek. Šanci na snížení měli domácí při dvou přesilových hrách 5:3 v polovině zápasu. Hostující trojce však kritický moment zvládla a změnu skóre nepřipustila. Naopak při hře v pěti inkasoval Jokerit další dvě branky. Třetí část už byla otevřená. Oba týmy si vypracovaly dostatek příležitostní. Domácím to však nelepilo a konečné skóre se nakonec zastavilo na 0:7.

H. Městec – Přelouč B 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: Běloušek, Kopriva, Chytráček, Pilař, R. Böhm – Kade, Kopa.
Do utkání vstoupili Ježci ve velkém tempu. Byli to ale hosté, kdo první skóroval. Inkasovaná branka však s hráči H. Městce nerozhodila a brzy vyrovnali. Druhou část už zahájili gólem Ježci. Poté byla však převaha na straně soupeře a vytáhnout se musel Petr Menc v brance, který mimo jiné i zlikvidoval trestné střílení hostů. Těsně před koncem třetiny se trefili domácí potřetí. V závěrečné části se skóre měnilo ještě třikrát. Domácí si však vítězství vzít nenechali.

H. Městec – Přelouč B 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky: Šprincl, Běloušek, Míšek, Chytráček – Raška, Hejhal.
Ve druhém utkání se přelévala hra z jedné strany na druhou. Do vedení se znovu dostala první Přelouč. Domácím se podařilo vyrovnat až v 21. minutě. Ve druhé třetině navíc soupeře jasně přestříleli, ale k dalšímu gólu to nevedlo. Vedení vystřelil Ježkům Běloušek v závěrečné periodě, za minutu bylo však znovu srovnáno. V 36. minutě se trefil Míšek a domácí už vedení nepustili. Do konce zápasu přidali ještě jednu branku.

Sestavy - Jokerit Chrudim: P. Novelinka – Hlavsa, Mlejnek, Pecina, R. Staněk, Svatopluk Šídlo, Bureš, Čejgl, Kišš, Paukrt, Seidler, Štěpán Šídlo, Trojek, Večerník.
Ježci Heřmanův Městec: P. Menc – Synek, J. Böhm, Drbohlav, Honek, Macháček, L. Menc, Škubník, Běloušek, R. Böhm, Doležal, Chytráček, Kopriva, Macenauer, Míšek, Novák, Pilař, Šprincl, Valenta.

KHbL

Chrudim B – H. Městec B 14:1 (5:0, 3:0, 6:1)
Branky: Dyntar 3, Seidler 3, Jirák 2, Hořeňovský 2, Bobek, Mouric, Žáček, Řehák – Bahník.
K prvnímu zápasu do Chrudimi přijelo devět Ježků. Domácí se pokusili vstoupit do utkání aktivně, a to se také povedlo. Po pěti minutách vedli už 3:0. Do konce třetiny přidal trefu ještě Dytnar a Jirak, což znamenalo prakticky konec zápasu.
Chrudimská kanonáda pokračovala i ve zbytku zápasu. Hosté se dokázali prosadit až 17 vteřin před koncem. Čisté konto pokazil Kavanovi Bahník.

Chrudim B – H. Městec B 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: Dyntar, Seidler, Řehák, Vala, Gabriel – Bahník, Valenta.
Druhý duel byl pro Heřmanoměstecké už mnohem nadějnější. Chrudim měla sice navrch, ale hostům se dařilo pozorně bránit a pomoc v podobě Petra Mence držela šanci na srovnání série. Utkání se začalo lámat ve druhé periodě, ve které se domácí dostali do dvoubrankového vedení, díky trefám Řeháka s Valou.

Ježci se snažili se stavem sice něco udělat, ale díky dobré hře domácího týmu se jim to příliš nedařilo. Dvakrát se posadili Žolíci i v poslední třetině a poté už v poklidu kráčeli za druhým bodem v sérii. Znovu si však neodpustili lehkovážný přístup na konci utkání a podruhé inkasovali. Konečný počet střel 44:17 však jasně naznačuje v jakém duchu se zápas odehrál.

Sestavy:
Jokerit Chrudim B – 1. utkání: Kaván – Bobek, Bulva, Hladík, Mouric, Dytnar, Hořenovský, Jirák, Kišš, Řehák, Seidler, Trojek, Žáček.
2. utkání: Kaván – Bobek, Hladík, Krupka, Mouric, Dytnar, Gabriel, Hořenovský, Jirák, Papoušek, Řehák, Seidler, Trojek, Vala.
Ježci Heřmanův Městec B – 1. utkání: Kučera – Snížek, O. Mach, T. Mach, L. Menc, Mlejnek, Padyšák, Bahník, Dočkal, Macenauer, Macháček, Valenta. 2. utkání: P. Menc – Horníček, O. Mach, T. Mach, L. Menc, Pavlíček, Bahník, Dočkal, Kadaňka, Kučera, Macenauer, Mlejnek, Padyšák, Petr, Secký, Valenta.