Místní Ježci, kteří skončili po základní části soutěže na druhé příčce, vyzvou krajského rivala Jestřáby Přelouč (v sobotu od 12, v neděli od 15 hodin). Ti postoupili do vyřazovacích bojů ze sedmé příčky. Na náladu v mužstvu Ježků před rozhodující částí sezony jsme se zeptali kapitána týmu MIROSLAVA STRÁNSKÉHO, 32letého obránce.

Kapitáne, kam s tou Ježčí lodí doplujete v letošním play off?
Loni jsme jako nováček této soutěže obsadili nečekaně druhé místo, když jsme ve finále play off podlehli KOVO Praha. Takže tentokrát bychom si chtěli finále zopakovat a když se do něho probojujeme, tak se uvidí, jestli budeme letos úspěšnější.

Pokud byste se stali přeborníky první ligy, budete usilovat o postup do extraligy?
To je jednak předčasné a není to otázka pro mě, ale pro vedení klubu. Já osobně bych se tomu nebránil, ale určitě by to nebylo jednoduché. Mezi oběma soutěžemi je značný výkonnostní rozdíl.

Z vašich slov vyplývá, že počítáte s postupem přes vašeho prvního soupeře ve vyřazovacích bojích Jestřáby Přelouč.
Papírově jsme favoritem nejen podle umístění po základní části soutěže, ale také z dosavadní bilance vzájemných zápasů. V první lize jsme s nimi hráli čtyřikrát a všechny zápasy vyhráli, i když loni v Přelouči až po samostatných nájezdech. Play off však nejen v hokejbale bývá jinou soutěží, rozhoduje v něm aktuální forma a k soupeři rozhodně musíme mít pokoru a nepodcenit ho. Většina hráčů obou týmů se dobře zná, protože i mnozí kluci od nás hrají Přeloučskou zimní ligu za různé mančafty.

Jaká je aktuální situace ve vašem mužstvu?
Na posledním tréninku jsme byli v plné síle, netrápí nás žádná zranění, takže by nám o víkendu neměl nikdo chybět.

Motivujete se v mančaftu před začátkem play off nějak speciálně?
Dohodli jsme se, že si všichni obarvíme vlasy nebo vousy. Ne nějak jednotně, ale každý si může zvolit barvu sám. Já budu po stranách blonďák, uprostřed si nechám svoji tmavou barvu vlasů. Uvažoval jsem o modré barvě, ale ta dlouho ve vlasech nevydrží. Do této akce se zapojí i trenér Milan Mlejnek a předseda klubu Josef Kozel. Pokud by někdo společný slib nesplnil, tak ho čeká pokuta.

Kdo je podle vás největším favoritem nadcházejícího play off?
Podle umístění v základní části její vítěz Nové Strašecí. To má na nás pifku z loňska, kdy jsme jej vyřadili v semifinále 3:2 na zápasy. Ale myslím, že se tohoto soupeře nemusíme bát ani letos, vždyť jsme ho doma porazili 8:5 a u něj prohráli 5:6, když nám chybělo několik stabilních hráčů.