Ve skupině C se na tomto prestižním turnaji představili Ježci Heřmanův Městec a nevedli si vůbec špatně, dokonce sahali po postupu do vyřazovacích bojů.

Výsledky ve skupině:

Heřm. Městec – Ústí n. Labem 1:2
V prvním utkání čekalo na Ježky páté mužstvo letošní extraligy. A Heřmanoměstečtí se jednoho z favoritů, a jak se později ukázalo i celkového vítěze Českého poháru, vůbec nezalekli, hráli dobře a v 10. minutě se brankou Míška dokonce dostali do vedení. Bohužel hned v 18. vteřině druhé části prostřelil gólmana Baránek, a aby nebylo hořkosti Ježků málo, pouhých 15 sekund před koncem je připravil stejný hráč i o zasloužený bod.

Heřm. Městec – Ml. Boleslav 2:1
Průběh utkání byl podobný tomu prvnímu, jen v obráceném sledu. Středočeši se v 5. minutě ujali vedení Kollmanem, ale 40 vteřin před první sirénou srovnal stav ranou od modré L. Menc. Šest minut před koncem pak zajistil Ježkům vítězství po samostatné akci Běloušek.

Heřm. Městec – Jindř. Hradec 0:6
Před posledním zápasem měl Heřmanův Městec stále naději na postup ze skupiny, musel by ovšem porazit jihočeský Olymp. Toho ale zastihl zejména v sobotu turnaj ve výborné formě a po jasném vítězství dokonce vyhrál skupinu C. Na Ježky zbyly boje o 9.-16. místo.

O umístění:

Heřmanův Městec – Teplice 0:1
Ježky v další fázi turnaje čekal loňský nečekaný vítěz Českého poháru, který měl ale do rok staré formy hodně daleko. Vyrovnanou bitvu rozhodla jediná branka Severočechů, a to v 10. minutě Bíma.

O 11. místo:

Heřmanův Městec – Most 1:2
S šestým celkem extraligy sehráli Ježci opět vyrovnanou partii, v níž ale zase prohráli o jediný gól. Utkání nezačali dobře a již po 88 vteřinách a brance Štrébla prohrávali. V úvodu druhé části pak zvýšil severočeský Krajíček na 2:0, ale za pět minut vykřesal naději na prodloužení R. Böhm. Přes závěrečnou power play se ho Heřmanoměstečtí ale bohužel nedočkali.

Sestava Ježků Heřmanův Městec: Snížek, P. Menc – Běloušek, R. Böhm, Doležal, Drbohlav, Flídr, Honek. Kalvoda, Kozel, Kratochvíl, Macenauer, L. Menc, Míšek, Myška, Synek.

V souboji o třetí místo porazil v pardubickém derby extraligový Autosklo-H.A.K. prvoligový Svítkov Stars 3:2. Ve finále pak před zraky kamer České televize zvítězila Elba Ústí nad Labem nad SHC Opavou 3:2.

Konečné pořadí:
1. ELBA Ústí nad Labem
2. SHC Opava
3. Autosklo-H.A.K. Pardubice
4. Svítkov Stars
5. KOVO Praha
6. Kometa Polička
7. HBC Hradec Králové
8. Olymp Jindřichův Hradec
9. Jungle Fever Kladno
10. Rondo Teplice
11. Kovodemont Most
12. Ježci Heřmanův Městec
13. SK Letohrad
14. SK Žamberk
15. Tygři Mladá Boleslav
16. HBC Hostivař

RADEK PECINA